Hendek İnşaat Tadilat

Bugün öğle saatlerinde Uludere çayı kenarı HGM’nin olduğu civarda gezen vatandaşların dikkatini çekmesi üzerine gittiğimiz Uludere çayında Balıklar yine ölmeye başladı.

Yüzlerce  balığın öldüğü Uludere çayında daha öncede yüzlerce Balık ölümü gerçekleşmiş. Hendek Belediyesi yaptığı araştırma sonucu bir işyerinden kimyasal madde atıklarının Dereye akıtıldığını tespit ederek ceza kesmişti. Aynı işyerinden asitli suyun dereye karıştığını tespit eden Zabıta ekipleri işyerini mühürledi.

Balık ölümlerinin gerçekleşmesi üzerine MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu , MHP Meclis Üyeleri ve Hendek Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Baykal Uludere çayına giderek Balıkların ölümü ile ilgili Kimyasal Madde atıklarının suya karışmış olabileceği ihtimali üzerinde durdular.

Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri gerekli araştırmayı yaparak daha öncede Balıkların ölümüne sebep olan iş yerinden asitli suyun karıştığını tespit ederek iş yerini mühürledi. Zabıta ekipleri Büyükşehir Belediye Çevre Koruma Daire Başkanlığına haber vererek iş yeri ile ilgili uygunsuz şartlarda olması nedeniyle  gerekli işlemleri başlattılar.