Programa MHP Sakarya Milletvekili Sayın Zihni Açba Bey, MHP Sakarya İl Başkanın Sayın Muhammed Levent Bülbül Bey,MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Sayın Leyla Tankal Hanım başta olmak üzere; Ülkü Ocakları Sakarya İlçe Başkanları ve MHP İlçe Başkanları ile yönetimleri ve çok sayıda ülkücü katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Başbuğ Alparslan Türkeş ile ilgili kısa film gösteriminin gerçekleştirilmesiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Sayın Soyhan Sofuoğlu Bey:

“Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey 'Ülküsüz insanın çamurdan farkı olmadığı' şiarıyla tüm imkansızlıklara rağmen bir derviş edasıyla Anadolu'nun her karışında Türk-İslam Ülküsünün filizlenmesi için bir gönül seferberliği başlatmıştır. Bu yolda çile çekmiş, işkence görmüş ama milletini Hakk'a davetten ve köhne dünyaya hakkı haykırmaktan asla vazgeçmemiştir.

Türk milliyetçilerinin ülkülerini yeniden var eden ve yön veren son Başbuğ, Alparslan Türkeş'tir. Ömrünü, milletini yüceltme davasına, Allah kelamını yayma gayesine ve Türkiye'nin kutlu geleceği olarak gördüğü genç bozkurtların yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye'nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül Bey’in konuşmalarının ardından yarışmada dereceye giren ülküdaşlarımızın şiirlerini okuması sonrası teşekkür belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

Yarışmada derece alan isimler şöyle:

  1. Mehmet Emre İnan
  2. Orhan Binici
  3. Gökhan Uzun