Hendek İnşaat Tadilat

MHP'nin İlçe Seçim bürosuna düzenlenen hain saldırıda hayatını kaybeden Yusufiyeli Cengiz Akyıldız, şehit edilişinin 2. yıldönümünde Ülkü Ocakları binasında okunan Kuran-ı kerim ve dualarla anıldı.

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül ‘’Cengiz Akyıldız, genel merkezimizde görev yapan, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin hemen bütün faaliyetlerini izleyen ve kendisinin adeta bir parçası haline gelen fotoğraf makinasıyla o anları ölümsüzleştiren bir ağabeyimizdi.

O, 12 Eylül zindanlarında da çile çekmiş ama Türk milliyetçiliği davasından asla taviz vermeden, ülkücü duruşunu bozmadan yürümesini bilmiş değerli bir şahsiyetti. Cengiz Akyıldız, sadece bir basın danışmanı değildi. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin de ifadesiyle merhum Akyıldız ‘Ömrünü davasına adayan ruhu soylu, kalbi temiz, alnı açık, başı dik bir Ülkücü’ydü. Akyıldız, mütevazi duruşuyla, yüzünden eksik etmediği tebessümü ile sevilen ve sayılan bir değerdi. Şehitler kervanına katılan merhum Ülkücü Şehit Cengiz Akyıldız’ı da unutmayacağız, unutturmayacağız. Rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun ’’diye konuştu.