Hendek Ülkü Ocakları Başkanlığı  Çanakkale savaşını anlatan resim sergisini Muammer Sencer Caddesi üzerinde açarken, İl Ocak Başkanlığı ve diğer İlçe Ülkü Ocaklarının gerçekleştirdiği etkinlikte Yüze yakın fotoğrafın yer aldı. Fotoğraf sergileri vatandaşların ilgisini cezbetti.

Çanakkale Savaşı’nda görevli bulunan kumandan, subay ve askerler ile savaşta kullanılan çeşitli teçhizat, yaralıların bakımı, şehrin o günkü durumu ve şartlarını inceleme fırsatı veren muhtevası ile fotoğraf sergisi, hafızaları tazeleyen birer arşiv belgesi niteliği taşıması dolayısıyla takdir topladı.

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu Bey de Çanakkale Savaşı konulu fotoğraf sergisi ile ilgili olarak “Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı cephesi olan Çanakkale Cephesi, yüzyıllar boyunca ilmek ilmek işlenen şer emellerin ayyuka çıktığı bir devirde tıpkı günümüzde şehadete koşan erlerimiz gibi “ölürsek cennet bizim, kalırsak devlet bizim” diyerek ölüme yürüyen, kimisi daha çocuk yaşta bir neslin istiklal uğruna serden geçtiği yer idi. Bu şafaklarda yüzen al sancağın sönmeyeceğinden emin bir şekilde, ‘Korkma!’ diye haykıran ve korkmadan şehit olan bir nesil. Allah şehadetlerini kabul buyursun. Bu fotoğraflar bizlere, o ölümlere meydan okuyan ruhun yüzyıllar da geçse hiç değişmeyeceğini bir kez daha anlamak fırsatı vermiştir” şeklinde konuştu.