SAKARYA’NIN EKRANI

1 Eylül 2018’de Sakarya’nın tek uydu televizyonu olarak yayınlarına başlayan ancak Nisan 2019’da yayınlarına ara vermek zorunda kalan TV 264 ekranlara geri dönüyor. TV 264 1 Mayıs’ta yayınlarına kaldığı yerden devam edecek. 1 Mayıs gecesi saat 00.00’da yeniden ekranlara dönmeye hazırlanan TV 264 Türksat uydusundan izleyenlerine merhaba diyecek. Sakarya’nın tek uydu televizyonu olma özelliğini sürdüren TV 264, yeni yayın döneminde de Sakarya halkının sesi olacak.

 

24 SAAT HABER

TV 264’ün Genel Koordinatörlüğünü ise medyabar.com Yayın koordinatörü deneyimli gazeteci Aziz Güvener üstlenecek. Aziz Güvener ile birlikte, ajans ve gazetecilik tecrübesi olan medyabar.com ekibinden Hakan Turhan, Sakarya’nın genç kuşak gazetecileri, Serhat Yılmaz, Erhan Kaytanbay, Sevde Erdem ve Hüseyin Can İğdir ile Hasan Berat Yıldız’da ekipte yer alacak. Teknik serviste ise ulusal basında görev yapan bir isim Serdar Sarı bulunuyor.  TV’nin Serdivan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda yeni ve modern stüdyolarından yayın yapacak olan TV 264, tematik haber kanalı formatında ekranlara gelecek ve Sakarya’dan 24 saat haber verme misyonunu sürdürecek.

 

30 NİSAN’DA BAŞLIYOR

TV 264’ün yeni dönemi ile ilgili konuşan kanalın Genel Müdürü Aziz Güvener, “TV 264 geçtiğimiz yıl yaşanan bazı sorunlardan dolayı yayınlarına ara vermişti. Bu süre içerisinde Sakarya halkından çok sayıda istek almaya devam ettik. Sakarya halkına televizyonlarına sahip çıktıkları için teşekkür ediyoruz. Sakarya halkının bu gönülden isteğini karşılıksız bırakmamak adına bir süredir devam eden çalışmalarımızda sona geldik. Artık TV 264’ün 1 Mayıs gecesi saat 00.00’da yayınlarına yeniden başlayacağını tüm şehrimiz ile paylaşma zamanı” dedi.

 

ÖZEL PROGRAMLAR, CANLI YAYINLAR

TV 264’ün Sakarya’nın ve Sakaryalıların ekranı olacağını vurgulayan Güvener, “1 Mayıs akşamı saat 00.00’da yayınlarımıza başlıyoruz. Sakarya halkını özlediği televizyonculuğa kavuşturacağız. Sakarya’nın en çok takip edilen internet haber sitesi medyabar.com’daki deneyimlerimizi paylaşacağız. Covid-19 Pandemisi dolayısıyla evlerinde kalmak zorunda olan hemşerilerimiz için biz görevimizin başında olarak Sakarya’dan en güncel ve doğru haberleri vereceğiz. TV 264 ile Sakarya’nın gözü kulağı olacak ve şehrimizin dünyaya açılan penceresi olmanın gururunu yaşayacağız” diye konuştu.

 

RADYO 264’DE YAYINDA
Güvener ayrıca TV 264 ile birlikte, 104.0 frekansından yayın yapacak olan Radyo 264’ün de eş zamanlı olarak yayına alınacağını söyledi. Güvener Radyo 264’ün Sakarya’nın ilk haber tematik radyosu olduğunu belirterek “104.0 frekansından yayın yapan Radyo 264, eş zamanlı olarak TV 264 ile birlikte yayın yapacak. TV’deki anlık gelişmeler haberler Radyo264’de yer alacak” dedi.

 

1 Mayıs’da  yayınlarına başlayacak olan TV 264’ün frekans bilgileri ise şu şekilde:

Türksat 3A

Frekans: 12865 MHZ

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay

Fec: 2/3

TV 264 hakkında detaylı bilgiler için kanalın resmi sosyal medya hesapları ve www.medyabar.com’da yer alacak olan duyuruları takip etmek mümkün.

 

Tematik Yayın nedir?

Tematik yayın, günlük yayın süresinin en az yüzde yetmişini haber, belgesel, eğitim, ekonomi, kültür, tarih, spor, müzik, sinema, dizi film, pazarlama veya benzeri konularda olmak üzere sadece belli bir türe veya genel izleyici kitlesi dışında belli bir izleyici kesimini hedef alan programlara ayıran yayını ifade eder.