Hendek’te karısının eski eşi Emrah Okuyan ve arkadaşı Şaban Ç.’yi sokak ortasında vuran Fatih S. sorgusu ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Fatih S. sorgusunda; “Eşim hakkında sosyal medya üzerinden hakarete varan yorumlar yaptı. Olay günü de tartıştık. Tartışma büyüyünce cinnet geçirdim ve vurdum” diyerek ifade verdiği ortaya çıktı.

Emniyette ki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen yeni eş, “hakaret ve cinnet” üzerine kurguladığı savunmasını yineledi. Mahkeme heyeti Fatih S.’nin tutuklanmasına hükmetti.

OLAY

Hendek Akpınar Mahallesi 4037. sokakta meydana olayda Fatih S. eşinin eski kocası ve arkadaşını vurmuş eski eş Emrah Okuyan olay yerinde hayatını yitirmişti. Emrah Okuyan, arkadaşı Şaban Ç. ile velayetinin kendisinde olan çocuklarını eski eşi Şule S.’ye teslim etmek için Şule S. ve Fatih S.’nin bulunduğu eve gitmişti. Aralarında çıkan tartışma sonrasında Fatih S. Emrah Okuyan ve arkadaşı Şaban S.’nin üzerine kurşun yağdırmıştı.

Emrah Okuyan olay yerinde hayatını kaybederken arkadaşı Şaban S. yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Olay sonrasında Fatih S. ise emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Fatih S. emniyetteki sorgusu sırasında verdiği ifadede;  Emrah Okuyan’ın eşi Şule S. hakkında sosyal medya üzerinden hakarete varan yorumlar yapmasından dolayı çocukları teslim etmeye gittiğinde de bu konu üzerine sokak ortasında tartışma yaşamış ve cinnet geçirip vurduğunu söyledi.

Mahkeme bir kişiyi öldüren bir kişiyi de yaralayan Fatih S’yi tutukladı.

Olay yerinde yaşamını yitiren Emrah Okuyan Korucuk Otopsi Merkezi’nde ki otopsinin ardından Hendek’te toprağa verildi