Hendek Vadi Emlak

 

Amerika Birleşik Devleti, Newyork şehrinde  sözde ermeni olaylarının 100. yılı sebebiyle Türkiye Konsolosluğu önünde Türk’leri ve Türkiye’yi protesto eden binlerce kişiye karşı haklı tepkisini ortaya koyan Türk; Hendekli..

Hendekli

Onur Nal; Sakarya Hendek’li bir Türk gencidir. Hendek’in köklü ailelerinden Hilmi Nal’ın torunu, Hendek Ülkü Ocakları bünyesinde yer almış,34 yaşında, 3 yıldır  Amerika’da bulunuyor.

Türk bayrağını korumuş

Onur Nal’a yakın kaynaklar medyatime.com’a yapmış olduğu açıklamada;  olay, Onur Nal; mitinge alanina giderken ilk olarak 4 5 kisinin sozlu hakaretine ve sataşmalarina maruz kalmış. Daha sonra Türk Konsolosluğu önünde Onur’un elindeki Türk bayrağını 4 kişinin almaya çalışmışlar.Bayrağı alan şahıs Onur Nal’a arkadan darp girişimde bulunmuş. Türk bayrağının protestocular tarafından yakılmasından, çiğnenmesinden şüphelenen Onur Nal;  Türk bayrağını geri almak için müdahale etmiş. Türk bayrağını yerden kaldıran Onur Nal daha sonra  Amerikan polislerince 3 saat gözaltında tutulmuş. Konsolosluk ve Türk derneklerinin yardımıyla serbest bırakılmış.