Hendek İnşaat Tadilat
 

Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı 81 ilin fidanlık müdürleri Hendek’te toplandı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Bayraktepe’de ağırladığı fidanlık müdürlerini, verimliliği arttırma konusundaki gayretlerinden dolayı tebrik etti.

81 ilin fidanlık müdürü

Öz Orman-İş Bölge Başkanı Adem Öz’ün de katıldığı Bayraktepe Tesisleri’ndeki programa Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı 81 ilin fidanlık müdürleri katıldı. “Fidan üretimini artırmanın yolları” konulu bir haftalık eğitim programı için Sakarya’da bulunan fidanlık müdürlerini Bayraktepe Tesisleri’ni gezen müdürlere Hendek’le ilgili bilgi veren Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ormanların dünde önemli olduğunu ancak bugün ve yarınlar için daha da önemli olduğunu söyledi.

4000 adet fidan diktik

İnci, fidanlıkların üretimi arttırmak için düzenlenen eğitim programının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, “Fidanlıklar, o bölgenin doğal bitki örtüsünün korunması ve devamı için önemlidir. Hendek, bitki örtüsü açısından zengin bir bölgedir. Atalarımızdan miras olan ve gelecek nesillerin emaneti olarak gördüğümüz ormanlarımızı ve derelerimizi korumak için Hendek Belediyesi olarak elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Sadece bu yıl belediye olarak açtığımız ihaleyle 4000 adet fidan diktik. Bunların 1000 âdeti ıhlamur, 1000 adet çınar, 1000 adet dişbudak yapraklı akçaağaç ve 1000 adet kapalpa. Sadece dikmekle kalmıyoruz, mevcut olanları da koruyoruz. Sizlerin verimliliği arttırmak için yaptığınız bu çalışmayla belediyelere destek vermenizi bekliyoruz.”diye konuştu.