Sarıdede Mahallesi Ekrem Günay Caddesi üzerinde hizmete açılan Türk Kızılay’ı Erkan Albayrakoğlu Butik mağazası açılışına Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, Kızılay Genel Başkan Vekili Ercan Tan, Türk Kızılayı Hendek Koordinatörü Sami Bağdatlı, Kızılay Gönüllüleri, Sakarya Kızılay Şube Başkanları, Hayırsever iş insanı Erkan Albayrakoğlu, STK Temsilcileri, Hendekspor Kulüp Başkanı Adil Karabulut ve yönetimi, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, Muhtarlar ve hayırsever vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi konuşma yapan Türk Kızılay Hendek Temsilciliği Koordinatörü Sami Bağdatlı “Bu yola çıkarken hayallerimiz vardı. Allah’ın izni ile bu hayallerimizi de bir, bir Erkan Albayrakoğlu abimiz sayesinde hayata geçiriyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum. Allah sayılarını arttırsın. Buradan bir müjde vereceğim. Gaziler derneği başkanımız Ferhat Albayrakoğlu’nun Gözlük Fabrikası sahipleri ile görüşmeleri sonucu Bağışçımız, Göz Doktorları tarafından yazılan numaralı gözlükleri burada bedava olarak ihtiyaç sahiplerine vereceğiz. Verdiğiniz desteklerden ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kızılay Genel Başkan Vekili Ercan Tan kısa bir konuşma yaparak Hendek ilçesinde yapılanların diğer ilçelerde de çoğalması temennisinde bulundu ve katılımcılara, destek veren herkese teşekkür etti.

Hayırsever iş insanı Erkan Albayrakoğlu kısa bir konuşma yaparak katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptığı konuşmasında “ Bugün burada birlikteliğin, kardeşliğin ve yardımlaşmanın ne demek olduğunu sizler sayesinde bir kez daha görüyoruz. Her siyasi partiden, her fikirden, her oluşumdan farklı yapılardan bir çok arkadaşımız ortak paydada buluşuyoruz. İnsan ve insanlık adına yapılacak yardımlarda bir arada olmayı ve beraber olmayı becerebiliyoruz. İlimizin ve ülkemizin en ihtiyaç duyduğu mesele. Aslında kutuplaşmadan, ayrıştırmadan bir arada olmayı becerebilmek. Butik mağazamızda giyime, kuşama ihtiyaç olmadığı bir ilçede Belediye Başkanlığı yapmak hedefim. Bunu da her kesimden insanlarımızla başaracağımıza inanıyorum. Emeği geçen hayırsever iş insanımız Erkan Albayrakoğlu’na, Koordinatörü Sami Bağdatlı’ya ve hayırsever tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mürteza Gür dua etti ve ardından Kurdele kesimi gerçekleşti.

Açılışı gerçekleşen Türk Kızılay’ı Erkan Albayrakoğlu Butik mağazasını gezen misafirlere Türk Kızılayı- Hendek Belediyesi Erkan Albayrakoğlu Aşevi’nde ikramda bulunuldu.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ