HENDEK’TE TÜRK HALK MÜZİĞİ RÜZGARI

 Hendek Atatürk Parkı Nikah Salonu’nda geniş katılımlı Türk halk müziği konseri düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi Türk Müziği Araştırma Tanıtma ve Uygulama (TUAT) Öğrenci Topluluğu, Sakarya Üniversitesi Halk Kültürü Araştırma (HAKÜAT) Öğrenci Topluluğu ve Sakarya Halk Müziği Derneği tarafından oluşturulan Sakarya Türk Halk Müziği Kent Topluluğu yaklaşık 1.5 saat sahnede, ülkemizin farklı yörelerinden eserler seslendirdiler.

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Sertan DEMİR şefliğinde sahnelenen konserde Arş, Gör. Hasan Hüseyin ŞAHİN ve Arş. Gör. Mehmet Der'de sazları  ile görev aldılar.

Hendekliler konsere büyük bir katılım sağlayarak eserlere coşkuyla eşlik ettiler. Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU’nun da katıldığı konserde BABAOĞLU'da “Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem” adlı türküyü seslendirdi.

Konser, Hendek Belediye’sinin internet sitesinden canlı olarak yayınlandı.

Konserin ardından Şef Doç. Dr. Sertan DEMİR’e çiçek takdim ederek teşekkür ve beğenilerini sunan Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU, Sakarya Türk  Halk Müziği Kent Topluluğunu Hendekliler ile buluşturmaktan dolayı utlu olduğunu dile getirdi.

">