Hendek Vadi Emlak
Türk Eğitim Sen ve Aktif Eğitimciler Sendikası il temsilcileri, Mili Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetici atamalarına tepki gösterdi.

 Sendika üyelerinin hedefinde hükümet ve Eğitim Bir Sen vardı. Kent Meydanı Atatürk anıtı önünde toplanan Türk Eğitim Sen ve Aktif Eğitimciler Sendikası üyeleri, adaletsizce yapılan yönetici atamalarına  protesto ettiler. Basın bildirisini ilk olarak Aktif Eğitimciler Sendikası il temsilcisi Muhsin Topçi yaptı.

SİYASİ KIYIM

Topçi, “Bu görevden almalar, hangi kritere göre yapılmıştır? Başarılı okul müdürleri adeta siyasi kıyımına uğramıştır. Okullarında başarılı olduğunu öğrenci, veli ve öğretmen puanlamasında tam puan alarak kanıtlayan okul müdürleri, Milli Eğitim müdürlüklerinde masa başında kaybetmiştir. Bu nedenle şu an uygulanmakta olan ve yarın ciddi sıkıntılar doğuracağından emin olduğumuz idareci atamalarında yüzde 60’lık idare puanlamanın değil de, liyakatin esas alındığı, eğitimin gerçek paydaşlarının belirleyeceği bir değerlendirme sistemi olmasını istiyoruz “dedi.

 KAZANIYMIŞ HAKLAR ELLERİNDEN ALINDI

Okullar beceriksiz, yönetme kabiliyetinden yoksun kişilere emanet edildiğini ifade eden Türk Eğitim Sen Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Düzlü ise, “Okul yönetici koltuğuna artık hak eden değil;  torpili olan, kişisel ilişkilerini kullanan, siyasi ve ideolojik davrananlar oturacaktır. Hukuku yerle bir eden, kazanılmış hakları bir gecede insanların ellerinden alan bu yasa ve yasanın getirdikleri Türk Milli Eğitim tarihi için utanç vesikasıdır. Sendikamız, her türlü hukuki yola başvurarak, il ve ilçe Milli eğitim Şube müdürlerini tespit edip suç duyurusunda bulunacağız. Gerekirse Türkiye’yi eylem alanına çevireceğiz “dedi.

Basın açıklamaların ardından gurup olaysız bir şekilde dağıldı.