Hendek Vadi Emlak
Hendek Türk Eğitim Sendikası Temsilcisi Kutluay Benli Eğitim Bir-Sen Hendek Temsilcisinin daha önce yaptığı yazılı açıklamaya ders niteliğinde cevap verdi.

Hendek Türk Eğitim Sendikası Temsilcisi Kutluay Benli yaptığı yazılı açıklaması ” İlçemizde faaliyet gösteren Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Kadir Görme tarafından çeşitli internet haber sitelerinde hakkımda mesnetsizce yapılan, iftira içeren, meslek onurumu hedef alan, hakaret dolu talihsiz açıklamaları öğrenmiş bulunuyorum.

Yaptığı yazılı açıklamada benim “Devlet büyüklerimize, öğretmenlerimize ve Hendeklilere hakaret ettiğimi ve şerefli bir insanın, bir öğretmenin bu açıklamaları yapamayacağını” belirtmiştir. Bende buradan kendisinin yaptığı açıklamalara vereceğim tek bir cevap olacaktır. Bu söylediklerini eğer ispat edebilirse, ben yürütmekte olduğum Hendek Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciliğini bırakacağımı ve Hendek’i terk edeceğimi herkesin bilmesini istiyorum. Aksi takdirde kendisinin de aynı onurlu ve şerefli davranışı yapıp yapamayacağını kamuoyunun sorgulamasını talep ediyorum.

Tabi yaptığı bu basın açıklamasında sadece şahsımı değil Sakarya Türk Eğitim-Sen İl başkanını ve benden önce bu görevi yürüten İlçe Temsilcimizi, görevden alınan 16 okul müdürünü de suçlamıştır. Tabi kurumsal anlamda kendisine gerekli cevabı Sakarya Şubemiz verecektir. Bizlerde hukuki anlamda gerekeni yapıp bu iftiranın hesabını ayrıca soracağız.

Ama buradan sadece şu kıssayla bana attığı iftiralara cevap vermek istiyorum. Hz. Ali Efendimiz, katıldığı bir savaşta; düşman askerini yere yatırıp, boğazına kılıcı dayadığında düşman yüzüne tükürmüş. Ali Efendimiz bu durum karşısında adamı öldürmekten vazgeçmiş. Düşman “ey Ali neden beni öldürmüyorsun” diye sormuş. Hz. Ali’de “ben buraya Allah’ın rızasını kazanmak için geldim. Sen benim yüzüme tükürmeseydin bunu Allah için yapacaktım. Ama senin bu yaptığın davranış benim nefsimi kabarttı. Şimdi, sana bir şey yaparsam bunu Allahın rızası için değil kendi nefsimi tatmin etmek için yapmış olurum. Ben nefsimden Allaha sığınırım” demiş.

Bu kıssadan hareketle, ben bu güne kadar ne yapmış ve ne yazmışsam, haksızlığa, usulsüzlüğe ve yapılan zulme karşı yapılmıştır. Bizim gibi belirli bir kesimi temsil eden kişiler, sırf kendi kişisel çıkarlarını ve ihtiraslarını tatmin etmek için açıklama yapamazlar. Yine haksız yere birilerini korumak ve onlara şirin gözükmek adına nefislerine yenik düşemezler. Sadece siyasal veya sendikal anlamda, rant elde edebilmek için insanların haysiyetini, şerefini, onurunu zedeleyen, onları hedef gösteren iftira ve karalama yapamazlar.

Yaptığı bu iftiralardan dolayı bu zatın bir an önce sendikamızdan, öğretmenlerimizden, Saygıdeğer Hendek Halkından ve şahsımdan özür dilemesini ve bu erdemli davranışı göstermesini bekliyorum.

Tüm bunlardan sonra, yapılan bu talihsiz açıklamalardan dolayı, Cenab-ı Allah’tan bizleri nefsimize yenik düşüp de hata yapmaktan korumasını niyaz ediyorum.

Kamuoyuna saygıyla arz ederim.

 

KUTLUAY BENLİ

HENDEK TÜRK EĞİTİM-SEN TEMSİLCİSİ