Hendek İnşaat Tadilat
Türk Eğitim-Sen Hendek İlçe Temsilciliği Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türk Eğitim-Sen Hendek İlçe Temsilciliği olarak 24 Kasım Öğretmenler gününün, tüm öğretmenlerimize sağlık mutluluk ve başarı getirmesini dileriz. Bu vesileyle bu anlamlı günde şu noktalara siz kamuoyunun dikkatini çekmek isteriz.

Türk Eğitim-Sen olarak, biz 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir eğlence günü olarak görmedik. Ancak, bugünü kutlamayacağız gibi, bir ucuz kahramanlığa da soyunmadık. 24 Kasım tarihinin aynı zamanda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği gün olduğunu da biliyor ve 24 Kasım Öğretmenler Gününe bu şuurla bakıyoruz.

 24 Kasım Öğretmenler Gününün anlamı bizim için, öğretmenlerimizin, diğer eğitim çalışanlarının yaşadığı problemlerinin tartışıldığı, daha canlı olarak gündeme getirildiği bir gündür.

Öğretmenlerin itibarının yükseltilmesinin, eğitim öğretim ve ülke geleceğinde ne kadar önemli olduğunu, 24 Kasım Öğretmenler Gününde bir kere daha ifade edildiği gündür.

Bu gün, beceriksiz yönetim anlayışının, acemi bakan ve öngörüsüz siyasetçinin öğretmeni ne hale getirdiğini, eğitim öğretim sistemimizi hangi bilinmezliğe sürüklediğini kamuoyuna bir daha anlatacağımız bir gündür.

Bu onurlu günde, şunu herkesin çok iyi bilmesini isteriz ki, mesleki itibarımız bizim en büyük sermayemizdir. Kimsenin bunu zedelemesine ve tartışmaya açmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bizim başarımızın Cumhuriyetin başarısı olacağını biliyoruz. Yılmadan, bıkmadan, yorulmadan, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

Bu bağlamda, makamı, unvanı ve görevi ne olursa olsun sorumluluk mevkiinde bulunan herkesin öğretmenimize hak ettiği değeri verecek ve mesleğin itibarınıyükseltecek tutum, davranış ve uygulamaları sergilemesi milletimizin geleceği adına ortaya koyacağı büyük bir hizmet olacağını düşünüyoruz.

Cefakârlığıyla, fedakârlığıyla bu güzel ülkenin her karışında izi bulunan öğretmenlerimizin bir kez daha 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar saygılar sunarız.

 

Kutluay BENLİ

Türk Eğitim-Sen

Hendek İlçe Temsilciliği Başkanı