Hendek İnşaat Tadilat
Haberhendek sitemizde köşeyazarlığı yapan Orhan Topçu'nun bir yazısına farklı bir siteden haber yorum adı altında yazılan bir yazı yazılmasının ardından ,Topçu sorularımızı yanıtladı.

Bir süredir ilçemizde basın mensubu arkadaşların yanı sıra sizin yazmış olduğunuz köşe yazınıza istinaden yazdığı yazı ile farklı bir yöne çekmeye çalışan ve sitesinden okur yorumu olarak yayımlayan gazeteciye vereceğiniz bir cevap varmıdır ?

Köşe yazarımız Orhan Topçu “ Eylül ayı meclis toplantısına katıldım.Belediye Başkanının toplantıda sarf ettiği sözlerin muhasebesini yaparak sadece toplantı ile ilgili düşüncelerimi açıkladım.Ben yazımda Ali İnci’nin hizmet yapmadığını Hendeğe hiçbir eser kazandırmadığını söylemedim.Ali İnci’nin çalışmaları ile ilgili düşüncelerimi anlatmadım.Ali Başkan geçmişte Belediye Başkanlığı ,Belediye Başkan Adayı olmuş şahısların seçim beyannamelerinde ki  projelerini isteyerek bu projelerden ilham alarak Hendek için 5 yıllık Stratejik plan yapacağını söylemesi üzerine düşüncelerimi yazıya taşıdım.

Geçmişte bu memlekete hizmet eden insanların hizmetlerini unutup her şeyi ben yaptım mantığı ile hareket eden Belediye Başkanımızın değiştiğini ve samimiyetini bizi ikna etmesi yönünde düşüncemi belirttim.

AKP Eski İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Şenay Sakal’a laf söylediğiniz yorumlanmış.Bu konu hakkında ne diyeceksiniz ?

Topçu ; Şenay Sakal  ile ilgili düşüncelerimiz de hiçbir olumsuz şahsi fikir olmadı.Fakat Sakal’ın daha önce bu arkadaşın sitesinde yer alan Empati yapma ile ilgili bir haberinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini bahane ederek Ülkücü şehitlerimizi siyasi rantına alet etmesi sonucu kendisi ile ilgili düşüncelerim değişti.Düne kadar Fabrika getirme ,hizmet getirme noktasında Belediye Başkanı ,Şenay Sakal’ın ismini ön plana çıkarırdı.Meclis toplantısında Şenay Sakal yerine bir anda farklı bir ismi ön plana çıkarması bir köşe yazarı olarak düşüncelerimde fırtınalar oluşturdu.

Size karşı yazılmış olan yorumlarda çiçeği burnunda, dört köşe yazar gibi söylemleri hakkında neler söyleyeceksiniz ?

 Topçu ; Ben bu işi yani Köşe yazarlığını yeni yapmıyorum.Geçmişte uzun süreli ‘Açık Oturum ‘ adı altında köşe yazıları yazdım.Sayısız yazım bulunmaktadır.Ben başkaları gibi geçmişte farklı ,şimdi farklı yazmıyorum.Geçmişte çizgimiz neyse şimdi ki çizgimizde aynıdır.Bizim çizgimizi yorum adı altında sitesinde yayımlayan arkadaş çok iyi bilmektedir.Bilmiyorsa kendi gazetesinin arşivini açıp bakabilir.

Ben size 7 Şubat 2005 yılı Pazartesi günü 113.sayılı köşe yazımdan bahsedeyim: O yıllarda Belediye Başkanımız Rasimpaşa kültür merkezinde halk meclisleri yapıyordu.O günkü halk meclisi toplantısında haberci arkadaş çok kızan Belediye Başkanı ‘Ahmet Çileci seni bu toplantıda istemiyorum’ diyerek ‘arkadaşlar bu zatı dışarı atın’ deyip adamlarına emir vermiştir.Ben o gün bu arkadaşımızın haksızlığa uğradığını düşünerek Başkan’a tepki verdim.Hatta bunu köşe yazıma taşıyarak ‘Halk Meclisi ‘ismi yerine ‘Ali İnci’nin meclisi ‘isminin kullanılmasını ,Başkanın halkın sesini keserek demokrasiyi çiğneyip tek sesli davranmasını eleştirmiş ve bu gazeteci arkadaşa sahip çıkmıştım.

Bugün gelinen nokta ise o tarihte  salondan kovulan bu arkadaş, kendisini halk meclisinden kovan zihniyetle birlikte hareket edip her köşe yazımda Başkanla ilgili cümlelerimi saptırarak farklı yöne çekip bana karşı cephe alması hiçte ahlaki değil.

 

 

Son olarak yorum adı altında yayımlanan yazı hakkın neler söyleyeceksiniz?

Benim Esnaf Kefalet kooperatifine aday olduğum ,spor başkanlığında yenildiğim söyleniyor.Ben hiçbir zaman Esnaf Kefalet kooperatifi Başkanlığına aday olmadım.8 yıl kesintisiz Boğazspor kulüp başkanlığı yaptım.Karşıma hiçbir zaman rakip çıkmadı.Bıraktığım zamanda kendi isteğimle bıraktım.Aday olduğum Esnaf Odası Başkanlığı ile ilgili ise bu bir yarıştır.Kıl payı seçim kaybettim.Benim aday olmam birilerini rahatsız etmiş olabilir. 240 esnafın desteğini oy olarak almak kolay ve küçümsenecek bir şey değildir.

Son olarak Topçu şunları söyledi; Benim Ali Başkanla ve Şenay Sakal ile ilgili bir problemim yoktur.Yanlış yapan Belediye Başkanı da olsa korkmadan söylerim.Çünkü ben başkaları gibi Belediyeden ticari rant sağlayan ,Başkanın siyasi gücünü kullanan biri değilim.Esnafım ,kendi ekmeğimi kendim kazanıyorum.Köşe yazarlığında da kendimi amatör olarak görüyorum.Köşe yazılarımda hatalarım olabilir fakat asla iftira,karalama,yalan yazmam.Yazarsamda hukuki sonuçlara katlanırım.

Saygılarımı sunarım