Hendek Vadi Emlak
Hendek Esnaf Odası Başkan Adaylığı ve ilçe esnaflığı yapan Orhan Topçu ,Esnaf Kefalet kredi kooperatifinin kimseye haber vermeden 20 -30 kişi ile yapılması manidardır diyerek birçok sorunun da kafalarda soru işareti bıraktığını söyledi.

Topçu yaptığı yazılı açıklamada “  Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin yaklaşık olarak bin üyesi var.Bu kooperatif Hendek Esnafı için çok önemli bir kuruluştur.Bankalardan kredi almakta zorlanan esnaf,kooperatifin kefaletinde rahatça kredi kullanabilmektedir.Bin Ortaklı bir kuruluşun mali yada seçimli mali kongresinin 20-30 kişi ile yapılması çok manidardır.Özellikle Salı gününün seçilmesi,bugünde esnafın yoğun olması ve katılmama olasılığın yüksek olmasının bilinmesine rağmen seçilmesi kafalarda soru işareti oluşturdu.

-SSK ,Bağkur ve vergi borçlarından kooperatifi kurtarmak için satılan hizmet binasının hala kafalarda bıraktığı şüphelerin devam etmesi ve bu konu ile ilgili gündemden kaçmak ve nereye kadar kaçılacağını merak ediyoruz ?

Personele borçlanma ne kadar ?

 

Topçu ifadelerine şu şekilde devam etti.” SSK’ya bitmeyen borcun miktarı ,vergi dairesine yapılan taksitlendirmenin ne durumda olduğu,personele bu zamana kadar ödenen paralar ne kadardır? Personele mahkeme yoluyla borçlanma ne kadardır?

Hizmet binasının değeri ne kadardır ?

90 bin tl’ye karar defterinde satışı gösterilen hizmet binasının rayiç bedeli (emlak değeri) ne kadardır? Satış bedeli ile karar defterine işlenen bedel arasında ki fark ne kadardır ?

Üyelere haber verilmedi

Üyelere haber vermeden ,yangından mal kaçırırcasına ,aniden yapılan, ben yaptım oldu mantığıyla hareket ederek,kooperatif bilançolarını Hendek Esnafından kaçırmak ,bin üyeli bir kooperatifin kongresini 20 kişiyle yapmak yöneticilik adına etik bir davranışmıdır ?

Kongrenin basında çıkmaması gizli saklı yapıldığının bir ispatıdır.Biz bu işin peşini bırakmayacağız.