Hendek İnşaat Tadilat
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Hendek Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek Muhtarlarla bir araya geldi.

Toçoğlu’nun Hendek Muhtarlar Derneğini ziyaretine AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri,Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan ,Hendek Esnaf Odası Başkanı M.Yaşar Demirel,Hendek Şoförler Odası Başkanı Cemil Varlıca,Mahalle ve Köy Muhtarları katıldı.

HendeK Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisine teşekkür etti.

Bizler takipçisiyiz

Ziyarette ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu Ülke gündemi ile ilgili değerlendirme yaparak İsrail özür dilemeyi kabul etti.Bu Türkiye’nin ,Başbakanımızın dik duruşunun bir başarısıdır.Başbakanımızın Ülkeler arası ve Ülkemizde yaptığı siyaseti yerelde de Büyükşehirde Zeki Toçoğlu ,Hendek’te de Ali İnci Başkanımız yapmaktadır.Amaç burada insanlara hizmettir.Terörün bitirilmesi ne kadar büyük bir hizmetse , burada ki belediyeler ile alakalı çalışmalar aynı derecede önemli bir hizmettir. Başbakanımızın genelde yaptığı hizmeti, yerelde de inşallah Belediye Başkanlarımız yapmaktadır. Bizlerde takipçisi olmaktayız. Bizler her şekilde sizlerin sorunlarını , görüşlerini almaya , dinlemeye ve ilgili yerlere aktarmakla görevliyiz.

İnci’nin ziyarette olmaması bizi üzdü

Büyükşehir Belediye Başkanın konuşması öncesi Kazimiye Köyü Muhtarı Fevzi Cesur ,Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyarette göremediklerini ifade ederek “ Belediye Başkanımız Ali İnci ile protokoller de bir araya geliyoruz.Sizlerin yanınızda olmaması bizi üzdü.Kendisinin de burada olmasını arzu ederdik sözü üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu Hendek’te gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde Belediye Başkanı Ali İnci ile beraber olduklarını ve beraber gezdiklerini söyleyerek.Muhtarlarımızı ziyaret öncesi kendisinin de programı olması nedeniyle bizden izin istedi ve kendisine izin vermemizden dolayı ziyarete katılamadığını ifade etti.

Önümüzdeki Süreç Farklı Olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yaptığı konuşmasında Muhtarların zaman zaman ilettikleri sorunları mümkün mertebe çözüme ulaştırmaya  çalıştıklarını belirterek “ Önümüzde ki süreç farklı olacak.2014 yılından sonra bütün il büyükşehir hudutlarına girmiş olacak.İl Özel idareleride kaldırılıp Büyükşehirle bütünleşecek.Bu yüzden önümüzde ki dönem daha sıkı çalışmalar yapmak durumunda olacağız.Muhtarlarımızın taleplerini kendi taleplerimiz gibi görerek getirdikleri doğru istekleri yerine getirmeye çalışıyoruz.Her şey bir imkan meselesidir.Elimizde ki imkanlar ölçüsünde adaletli ve önem sırasına göre bunları yapıyoruz.Bundan sonrada bu tempoda devam edeceğiz.Sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluyuz.Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Muhtarların sorunlarını ve isteklerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ,beraberinde bulunan daire başkanlarına not aldırarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ziyaret Muhtarların ikramları ile son buldu.