Hendek İnşaat Tadilat
Hendek ticaret meslek lisesi güreş takımı grekoromen yıldızlar bölge şampiyonasından takım halinde yine birincilikle döndü.

Hendek Ticaret Meslek Lisesi Güreş takımı Grekoromen daldaki başarılarına Yıldızlar Bölge Şampiyonu olarak bir yenisini daha ekledi.Amasya ilinde  ilimizi temsil eden Hendek Ticaret meslek Lisesi Grekoromen Güreş Takımı, 14-15 Mart 2014 tarihleri arası  yapılan liseler arası yıldızlar bölge şampiyonasında  3 Birincilik, 2 ikincilik alarak takım halinde bölge 1.si oldu ve ilimize 1.cilik kupasını kazandırdı.

Amasya ili,  26 il ve onlarca takım arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne olurken bundan üstün performansıyla sıyrılıp zirveye oturan Hendek Ticaret Meslek Lisesinin başarıya odaklanmış öğrencileri oldu.Öğrenciler çalışmalarının karşılığını Sakarya’da olduğu gibi Amasya’da da aldıklarını belirterek“Bizi asıl Türkiye Şampiyonasında izleyin” diyerek moral ve motivasyonlarının çok iyi durumda olduğunu ifade etmişlerdir.

Okul Müdürü Umur ÇEŞME bu başarının tesadüfi olmadığını ifade ederek “Geçen yıl başlattığımız bir projenin devamı olarak bu dalda başarılı olabilecek öğrencileri kendi bünyemizde topladık ve  hep beraber kenetlendik. Başta Beden Eğitimi  Öğretmenimiz Eski Milli Güreşçi,Yeni Yıldızlar Milli Takım Antrenörü Zafer BAŞAR olmak üzere ,Hendek Güreş İhtisas Kulübümüzün değerli hocaları,personelimiz,hepsinin bu başarıda büyük emekleri vardır.Ben, destek veren  herkese teşekkür ediyor,öğretmen ve öğrencilerimi,onların yetişmesinde en önemli paya sahip anne ve babalarını kutluyor,  Türkiye Şampiyonasında  herkesin bizi desteklemesini bekliyorum.”dedi.

Yıldızlar kategorisinde takım halinde 1. Olan öğrencilerimiz;

42 kg’de Bedirhan TANTAN                     ( 1.OLMUŞTUR )46 Kg’ da Abdulsamet BAŞAR                 ( 1.OLMUŞTUR )76 kg’ da Bedirhan TAN                            ( 1.OLMUŞTUR )63 kg’da Onur TEKTAŞ                             ( 2.OLMUŞTUR )69 kg’da Furkan Muhammet KORKMAZ ( 2.OLMUŞTUR )