Sakarya Ticaret Borsası (STB) Tahıl Ürünleri Lisanslı Depo açılışı ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Adem Sarı “ 2020 yılı sonunda meclisimizle aldığımız karar doğrultusunda kısıtlı kaynaklarla da olsa bu projeyi ilimize kazandırmaya karar verdik. Büyük bir yatırım ve meşakkatli bir sürecin içine girdik. Pandemide yaşanan zor şartlara rağmen çok şükür 1,5 yıl gibi zaman dilimi içinde vizyon projemizde sona geldik. Alan Cuma mevkiinde 25 bin 900 ton çelik depolama kapasitesine sahip 8 silo, mısır kurutma tesisi,  engelli dostu olarak tasarlanan çiftçi evi ve idari binamızla hizmet vereceğiz”.dedi.

Başkan Sarı Lisanslı deponun üretici, sanayici ve tacirlere sağlıklı, sigortalı ve güvenli bir ortamda ürünlerini muhafaza etme olanağı sağlayacağını belirterek “Faaliyetlerini devlet güvencesi altında sürdüren lisanslı depomuz çiftçilerimize ELÜS aracılığıyla finansa kolay erişim imkânı da sunacak” dedi.

08 Ağustos Pazartesi günü Lisanslı Deponun TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından hizmete açılacağını belirten Adem Sarı “Sakarya’nın geleceğine yapılmış önemli yatırımlardan biri olarak değerlendirdiğimiz Tahıl Ürünleri Lisanslı Depomuzun, şehrimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. tüm paydaşlarımızı açılışımızda aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Açılışımıza tüm haklımız davetlidir.”  dedi.