Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Parkı içinde bulunan Dinlenme tesisleri ruhsatı alan kafeye denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde yasak olmasına rağmen içeride 17 kişinin oturduğu tespit edildi. İçeride bulunan 20 yaş altı 17 şahsa idari para cezası kesildi. Yasak olmasına rağmen kafede oturan 17 kişiye kişi başı 900 TL olmak üzere toplamda 18 bin 769 TL para cezası kesilirken, işletme sahibine de Umumi Hıfzıssıhha Kanunu çerçevesinde 3 bin 469 TL para cezası kesildi.

DİNLENME TESİSİ

Öte yandan işletmeye 17 Aralık 2020 tarihinde Hendek Belediyesince dinlenme tesisi ruhsatı verildiği, 125 Nolu İlçe ve 101 nolu İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarında belirtildiği üzere "İlçe Hıfzıssıhha Kurulları tarafından tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla" dinlenme tesislerinin hizmet verebileceği ve daha önce de oturarak müşteri kabul etmemesi hususu işletmeye tebliğ edilmesine rağmen bu olayın gerçekleştiği belirtildi.

İŞLETMELER TEPKİLİ

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Hendekli kafe ve restaurant işletmecileri ortak bir açıklama yaparak Atatürk Parkı içerisinde kafe ve restaurant olarak hizmet veren bu kafenin dinlenme tesisi haline getirilmesine tepki göstermişlerdi.