Öğrenciler aynı tabiatta beraber nefes aldığımız tüm hayvanların yaşama hakkına dikkat çekmek, korumak, daha iyi ortamlarda barınmasını ve beslenmesini sağlamak konularında farkındalık oluşturmak adına hazırladıkları kedi ve köpek maması paketlerini Hendek halkına dağıttı.

Öğrenciler, Hendek Belediyesine ait hayvan barınağını ziyaret ettiler. Öğrenciler, Barınaktan sorumlu Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Kemal Atala'dan hayvanlar hakkında bilgiler aldılar ve merak ettikleri konuları Kemal Atala'ya sordular. Veteriner Kemal Atala öğrencilerin sorularını cevapladı.

Öğrenciler, ağaçlara önceden hazırladıkları kuş yemlerini büyük bir heyecanla taktılar. Teksen Koleji Yetkilileri "Bu güzel etkinlikle desteğini esirgemeyen değerli velilerimize, üzerine düşen sorumluluğu severek ve isteyerek yapan sevgili öğrencilerimize, öğrencilerimizin sorularını ilgiyle cevaplayan Belediye Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Kemal Atala'ya ve her daim yanımızda olan Teksen Koleji Öğretmenlerine teşekkür ederiz" Dedi