Hendek Vadi Emlak

Eski ve mevcut yönetimden çok sayıda partilinin katıldığı programda Belediye Başkan Adayı Mustafa Akgün, Meclis Üyesi Ali Tenha, Eski İlçe Başkanı İsmail Apti gibi isimlerin bir araya gelmesi ile güçlü bir görüntü veren MHP'liler Ferzili'den iyi bir sonuç alacağa benziyor.

Muhtar Ahmet Sığırtmaç ve çok sayıda vatandaşın katıldığı sohbet toplantısında ele alınan konular şöyleydi:

ALİ TENHA : SİZLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Açılış konuşmasını yapan Ali Tenha Agacık sakinleri için büyük mücadele verdiklerini anlattı. Köylünün bu mücadeleyi yakından takip ettiğini bildiğini söyleyen Tenha "70 dönüm araziyi satılmaktan son anda kurtardık. Bu köylünün malıdır, Büyükşehir kanunuyla köyler mahalle statüsüne alınırken kalkınması gerekirken eldeki kaynaklarından oldu." dedi.

AKGÜN: BU YOLLARIN HALİ NEDİR?

Kendi Belediye Başkanlığı döneminde yolu asfaltladığını, dağdan suyu getirdiğini söyleyen Akgün "Yıllar önce yaptıklarımızın üzerine ne yapıldı? Gelsinler anlatsınlar. Büyükşehir yasası vatandaşa yaramadı. Köyler büyüyecek dediler, köylerin merası elinden alındı bazıları satıldı. Satılan meranın parası köye mi verildi?" dedi. Ferizli-Agacık yolunun halini de eleştiren Akgün "Yazık. Bu yollar köstebek yuvasına dönmüş, arabaların altı vuruyor. Hani nerede asfalt şampiyonları?" dedi.

TAŞDEVİREN : BİR MAZOTTUR GİDİYOR

Milletvekili Adayı Taşdeviren "Siyasi partilerin dilinde bir mazottur gidiyor. Hükümet olan parti soruyor kaynak nerede diyor. Kaynak gemiciğin deposunda, daha önce de açıkladım. .4.500 ton depolu bir gemicik ile 45.000 traktörün deposunu 1,80 TL'den dolduruyoruz. İşte kaynak orada. Demek ki isteyince oluyormuş. Gemicikler mazotu Türkiye'den pahalı almazmış, Yunanistan'dan alırmış. Allah aşkına krizdeki Yunanistan mı mazotu bizden ucuz satacak? Yunanistan armatörleri, gemi sahipleri ucuz mazot alacak ta öz be öz Türk köylüsü mü farkı ödeyecek? Yunanlıya kriz var da Türk çiftçisi saray da mı yaşıyor? Asıl Türk çiftçisinin dünya ile rekabet edebilmesi için mazotu, ilacı, gübreyi tohumu, fideyi ucuza alması lazım." dedi.

ALKIŞ TUFANI

Konuşmasında MHP seçim beyannamesinde yer alan Büyükşehri yasalarının geri alınması ve statülerin iadesi ile ilgili bölümünde Taşdeviren "Köylüden alınan köylüye geri verilecek, işte o kadar" deyince kahvehanede bulunan vatandaşlardan büyük alkış aldı.

MHP'lilerin birlik içinde olmaları ve konuşma sonrası köylüden takdir görmeleri Ferizli'de MHP'nin iyi bir oy alacağına işaret ediyor.