Bugün, Ordu'nun Korgan ilçesinde düzenlenen 65. Ordu Korgan Orman Gülü Kültür Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde, Hendek Belediyesi'nin Başpehlivanlarından Süleyman Aykırı karşılaştığı rakiplerini yenerek finale kaldı ve güreşleri ikinci olarak tamamladı.

65. Ordu Korgan Orman Gülü Kültür Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde, ilçemiz Hendek'i temsil eden Başpehlivanlarımızdan Süleyman Aykırı, karşılaştığı tüm rakiplerini geçerek adını finele yazdırmayı başardı. Finalde Ankara ASKİ Spor Kulübü'nün Başpehlivanlarından Çorum Sungurlu'lu Ünal Karaman ile karşılaşan Aykırı, final müsabakasında yenilerek, 65. Ordu Korgan Orman Gülü Kültür Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri'ni ikinci olarak tamamlamış oldu.

Öte yandan, Hendek Belediyesi'nin bir diğer Başpehlivanı Ahmet Kavakçı da 65. Ordu Korgan Orman Gülü Kültür Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne katılım sağladı. Süleyman Aykırı ve Ahmet Kavakçı yüksek rakımlı Korgan Yaylasında düzenlenen güreşlerden sonra Ordu'dan başka bir ilimize geçerek yarın düzenlenecek olan güreşlere katılacak.