Hendek içme suyuna ne karıştığı ya da karıştırıldığı Hendeklilerin gündeminden düşmüyor. Haliyle biz de konunun takipçisi olarak soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz.

Konu açıklığa kavuştuğunda yani beklendiği ifade edilen laboratuvar sonuçları açıklandığında ileriye dönük olası benzer hadiselerin önlenmesi açısından da söyleyeceklerimiz muhakkak olacaktır.

Şimdi diğer bir konuya gelelim…

Koronavirüs nedeniyle aylardır zor zamanlar yaşayan vatandaşların belini bir de SASKİ bükünce haliyle tepkiler de çoğalmaya başladı. SASKİ ortalama baz alarak fatura okuması vatandaşlarda şaşkınlık oluştururken, her ay faturalarda birim ücretinin yükselmesi ise iyice kafaları karıştırdı.

Her ay farklı birim ücreti ile abonelerin faturalarına yansıtan SASKİ, Büyükşehir Belediyesi’nden bile fazla olan borcunu vatandaşların üzerinden mi kapatmaya çalışıyor. Anlamış değilim, benim gibi de kimse anlamış değil. Bu zor dönemlerde Vatandaşına yardımcı olması gereken SASKİ çaktırmadan her ay suya farklı birim fiyatı biçiyor.

Masrafsız ve en ucuz şekilde vatandaşa ulaşan suyumuzu, maalesef zaman zaman içemiyoruz bile. Vatandaş içemediği suyun birde her ay farklı şekilde faturaya yansımasından bir hayli rahatsız.

Son olarak SASKİ tekrar sayaç okumaya başladığını duyurdu. Fatura ödemelerinde kolaylık yapacağını da duyurdu. Allah’tan faturalarda kolaylık yapacaklar. Ya yapmasaydılar ne olacaktı.

Aklıma gelmişken Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Nisan ve Mayıs aylarında faturaların sıfırlanması talebinde bulunmuştu. Hiç sesiniz çıkmadı. Ne içtiğimizi bilmediğimiz su meselesinde olduğu gibi kulağınızın üzerine yattınız. Şu zorlu günlerde en azından Vatandaşa sizlerin de bir katkısı olsaydı.

Olmaz çünkü Büyükşehir Belediyesinden çok fazla SASKİ’nin borcu var. Şimdi bakalım gelecek olan su faturalarını nasıl ortalayacaksınız. Nasıl ortalarsanız ortalayın olan yine vatandaşa olacak. SASKİ’yi Hendek halkı çok sevdi sevmeye devam edecek. SASKİ’de Hendek’i çok seviyor. Sevgisini faturalara sığdıramıyor….