Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Türkiye Şampiyonası'nda birinci olsn Ensar Karabacak ve Yunus Başar'ı ödüllendirdi. Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan'da genç sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Türkiye Şampiyonası'nda rakiplerini puan vermeden yenerek şampiyon olan Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü antrenörleri Sefer Sarı ve Zafer başar´ın yeğenleri ve aynı zamanda sporcuları olan Ensar Karabacak ve Yunus Başar Hendek Belediye Başkanı Ali İnci tarafından altınla ödüllendirildiler. Hendek Güreş İhtisas Kuübü sporcusu Ensar Karabacak 63 kg´da 5 maç yaparak rakiplerine hiç puan vermeden şampiyon olurken, yine Hendek Güreş İhtisas Kulübü Antrenörü Zafer Başar´ın yeğeni Yunus Başar 69 kg´da 5 maç yaparak hiç puan vermeden şampiyon oldu. İki sporcu yaptıkları maçlarla şampiyonaya damgalarını vurdular.

Sayı vermeden şampiyon oldular

Temmuz ayında Polonya´da yapılacak Avrupa Yıldızlar Grekoromen Şampiyonası´nda ülkemizi temsil edecek olan Ensar Karabacak ve Yunus Başar'dan şampiyonluk beklediğini söyleyen Başkan Ali İnci, güreşçileri ve antrenörleri tebrik ederek, Hendek Belediyesi tarafından inşaatı tamamlanmakta Hendek Güreş İhtisas Kulübü Salonu´nun Türkiye´de ilk olduğunu söyledi. İnci, "Salonumuz 4 katlı olarak yapılmakta olup içerisinde yatakhane, yemekhane, kütüphane, etüt merkezi, toplantı salonu, antreman salonları, sauna bulunmakta. Bizler bu işi çok daha ilkel ortamlarda yaptık. imkanların başarıda ne kadarönemli olduğunu bilirim bu yüzden spor ile ilgili altyapaıyı oluşturmak için gayret ediyoruz. Hendek Güreş İhtisas Merkezi'miz yapılırken 2000 kişilik kapalı spor salonumuz da 2013 yılı başında tamamlanacak. sporun kalbi Hendek'te atacak."dedi.