Geçtiğimiz günlerde jübile yapan Başpehlivan Mahmut Kavakçı yaklaşık bir haftadan bu yana “Gerçekleri açıklayacağım, sır kalmayacak” gibi sözlerle Hendek Belediye Başkanını hedef alan ve üstü kapalı mesaj içerikli beyanatlar veriyordu. 

Organizasyonda plastik sandalye kullanılmasını ve buna benzer olaylara içerleyen Kavakçı’nın ortada çok büyük bir şey varmış davranarak yaratmaya çalıştığı havayı kimse anlayamazken, herkesi şaşırtan olaylar yaşandı.

Basın toplantısında Kavakçı’nın sözlerinin başında Hendek Belediye Başkanına tehdide varan sözlere soğuk duşu etkisi yaratırken, sözlerini ileriye taşıyarak ağıza alınmayacak derece ağır küfürler ve hakaretler edince Hendekgercekhaber.com Yayın Müdürü Orhan Topçu, “Saygıya davet” uyarısı yaptı.

Kavakçı ise bu sözler üzerine kendisine "Sen ister dinle ister dinleme, ben hakaret etmeye devam edeceğim" diye cevap verince Topçu,  “Basın toplantısında küfür mü edilir, kim olduğu önemli değil kimse kimseye böyle küfür edemez” diyerek toplantıyı terk etti

Hendek halkını temsil eden bir isme yönelik kamu önünde açıkça ve alenen edilen küfür, hakaret ve tehditlere karşı kamuoyu büyük tepki gösterdi. Rezalet olarak yorumlanan bu olay karşısında provokasyon dolu bu sözlerin altında kim ya da kimlerin olduğu merak edildi.

Toplantı sırasında Kaymakam Halil İbrahim Acır’a yönelik bazı ifadelerinde kullanıldığı, çevresinde bulunan yakınlarının müdahalesiyle bu ifadelerini kestiği öne sürülüyor