Hendek İnşaat Tadilat

Gözaltına alınan 14 şüphelinin Sakarya ve Düzce'de 18 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları ve 200 bin lira değerinde hırsızlık yaptıkları belirtildi.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, takibi yapılan şüphelilerin oto hırsızlığı, otodan plaka hırsızlığı ev ve işyerleri ile depolardan hırsızlık suçlarını örgütlü olarak işlediklerinin tespit edildiği kaydedildi.

Yapılan çalışmalarda; Sakarya İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 5  fındık hırsızlığı, 3 araç hırsızlığı, 2 plaka hırsızlığı, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 1 fındık hırsızlığı, 2 araç hırsızlığı, Düzce İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 3 fındık hırsızlığı, 1 araç hırsızlığı, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü bölgesinde 1 fındık hırsızlığı olmak üzere toplam 18 faili meçhul hırsızlık olayı gerçekleştirdikleri, örgüt üyelerinin belirtilen eylem ve olaylarında 10 ayrı yerden yaklaşık 200 bin lira değerinde hırsızlık yaptıkları tespit edildi. Şüphelilerin ayrıca 7 ayrı yerden araç ve 2 plaka hırsızlığı olaylarına karıştıkları belirlendi.

Hırsızlık suçlarına karıştıkları tespit edilen 14 şüpheliye ait 10 ayrı adreste eş zamanlı olarak il emniyet müdürlüğü ekipleri ile birlikte müşterek yapılan operasyonda yapılan aramalarda; 6 ruhsatsız av tüfeği, 1 ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 12 cep telefonu, 4 araç ruhsatı, 2 oto teybi, 1 el kantarı, 1 demir kesme makası, 1 büyük ingiliz anahtarı, çok sayıda tabanca mermisi ve av tüfeği fişeği ele geçirildi.