SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi öğrencilerinin çektiği bir fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. Söz konusu olayda artan ev kiralarına tepki gösteren Ömer Göncü isimli öğrenci, yatak alıp ek arkadaşını Hendek Eğitim Fakültesi'nin önünde yatarken çekti.

 

REKTÖR SAVAŞAN’I ETİKETLEDİ

Ömer Göncü isimli öğrenci, ev arkadaşına yatak aldıklarını belirterek, “Okulun oradan geçiyorduk. Bende hem eleştiri hem de kira artışlarına mizah olsun diye böyle bir fotoğraf çektim” dedi. Göncü sosyal medyadan fotoğraf paylaşımında SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ı etiketleyerek, “Ev kiraları sonucu öğrencinin son hali” diye paylaştı. Paylaşım ardından Rektör Savaşan’dan da öğrenciye destek geldi.

YORGANI DA YANINDA TAŞIR

Rektör Savaşan da Göncü'ye verdiği cevapta, “Akıllı öğrenci beraberinde baza yanında yorgan da taşır. Ama katılıyorum kiralar yüksek” diye yazdı. SAÜ ile ilgili paylaşım yapan SAÜManist hesabı da, “Hocam mağdur olan insanlar Sakarya Üniversitesi öğrencileri. Yurtlar ve kiralar inanılmaz pahalı. Yasal olmayan fahiş zamlar söz konusu. Bu konuda en azıdan sesimizi duyurmak için harekete geçseniz? Öğrencileriniz olarak destek olmakla beraber çok mutlu oluruz” diye yazdı.