Sofu'nun bu hareketi, 'Cumhur İttifakı'na gölge mi düşürmek istiyor?', 'başka partiden mi aday olacak' sorularına neden oldu.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alınan koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile Sakarya'nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta hafta sonu için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak kararının ardından Sakarya genelinde tüm kurumlar güne yoğun mesai ile başladı.

 

Öyle ki şehrin her yerinde koronavirüsle etkin mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarının yanı sıra sokağa çıkmaları yasaklanan vatandaşların ihtiyaçları karşılandı. 2 günlük sokağa çıkma yasağındaki organize ve örnek çalışmalar yapıldı.

AK Parti'nin eski ilçe başkanı ve son seçimde belediye başkan adayı olan Ali Kemal Sofu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla tepkilere neden oldu. Koronavirüsle mücadele kapsamında belediye başkanlarına teşekkür ederek bir mesaj yazan Sofu, paylaşımında Serdivan, Akyazı, Kaynarca ve diğer belediyelerin çalışmalarına yer verdi.

Ancak koronavirüsle mücadele eden Hendek Belediyesi'ne paylaşımında yer vermeyen Sofu'nun bu hareketi, 'Başka partiden aday olmak için ittifaka gölge mi düşürmek istiyor'? sorusunu beraberinde getirdi.

Sofu’nun bu hareketiyle Hendek Belediyesini üstü örtülü eleştirmek, sanki hiçbir şey yapmıyormuş algısı yaratmak istediği gerçeği ortaya çıktı.

Yapılmayanı eleştirelim ama yapılan hizmetleri bilmeden, görmeden karalama kampanyasına dönüştürmek, düpedüz saldırıdır.

Biraz sorguladığımızda Hendek Belediyesi Sakarya Valiliğinden gelen son yazı sonrasında Kaymakamlık koordinesinde çalışmalarına devam ediyor. Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına tam destek verirken, diğer yaptığı hizmetlerde apaçık ortadadır.

Yapılamayanı hep birlikte eleştirelim ama bu zor dönemde fırın paylaşımıymış, biz yazdıktan sonraymış gibi kelimeler diğer tabirle ilkokul çağlarını bize hatırlatıyor.

 

Devlet düzeni ve terbiyesi içinde götürülen hassas süreçte nemalanmak, fırsat gözetmek Hendeklilik ruhuna aykırıdır. Hele hele sözümüz meclisten dışarı Hendek adını kullanıp kişisel hesapların bu zor dönemde alet edilmesi kocaman skandaldır.

Sofu ve eski belediye başkanı Turgut Babaoğlu ile uğraşıyor. Bu artık çok net. Bu durumda Babaoğlu ne yapacak, Hendek’te neler değişecek onu da bekliyoruz.

Sosyal medya hesabında paylaşımına yer vermediği Hendek'te 7 yıl AK Parti ilçe başkanlığı yapan Sofu'nun seçim döneminde kendi parti arkadaşlarıyla da arasının bozuk olduğu biliniyor.

Şimdi herkesin merak ettiği AK Parti ve MHP kanadı Cumhur İttifakının Hendek’te kurulamamasına nasıl bir önlem alacak.

Bu arada biz de yazalım…

Yarın öğle ezanı okunacak mı? Yarın Belediye Açılacakmı? Yarın güneş açacak mı? Bunlar olduğunda bizde yazdık oldu diyelim.