Vatandaşlarla sohbet eden Sofu bazı vatandaşların sorunlarını dinleyip notlar aldı. Sohbet konusu daha çok Afrin  Zeytindalı operasyonunu üzerine yoğunlaştı.

Sofu Genç Karadenizliler Derneğinde

Daha önce Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu’ya Hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Genç Karadenizliler Derneğine iade-i Ziyarette bulundu.

Sofu ziyaretlerde ki konuşmalarında “ Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan ile 16 yıl içinde geliştik büyüdük yerli silahlar yapmaya başladık, kendi mühendislerimizle büyük projelere imza atmaya başladık, Dünya üzerinde gittikleri ülkelerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın bir itibarı olmaya başladı,  kıtalar arası üsler kurmaya başladık, Dünyanın 5 ten büyük olduğunu söyleyen liderimiz sayesinde mazlumlara umudu olduk ve dualarında yer aldık, terör örgütlerini sınır ötesinde besleyenleri durdurmak,  terörü kazımak için yurtdışı operasyonları yapmaya başladık. Dik duran Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan sayesinde gururlandık kenetlendik. Maalesef tarihte olduğu gibi bazı sanatçı geçinen müsveddeler  bazı politikacılar söylemleri  bildirileri gazete makaleleri ile devletimizin aleyhinde propaganda yaparak kendilerini gösteriyorlar, halkımız ise Zeytin  dalı Operasyonunun daha 2. gününde 3000 kişi gönüllü asker olmak için askerlik şubelerine dilekçe verdi.  Kısacası 16 yılın sonunda ülkemiz sınır içinde olduğu gibi sınırlarımızın dışında da her türlü hainliğin hakkından gelecek güce ulaşmıştır. Biz birlik olduğumuz sürece de bu güç katlanarak büyüyecektir” dedi.