AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve yönetimi, Kocaali ilçe Milli Eğitim Müdürü iken 16 Nisan 2018 tarihinden itibaren Hendek Millî Eğitim Müdürlüğüne atanan Mustafa Çuhadar´ı makamında ziyaret ederek ‘Hayırlı Olsun’ dileklerini ilettiler.

 Gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı tanışma, atama süreci, Hendek İlçesi ve Kocaali ilçelerindeki eğitim faaliyetleri, güncel meseleler ve Fen lisesi konularında sohbet edildi.

Başkan Sofu “İlçemize Hoş geldiniz Görevinizde başarılar dilerim. İlçe Müdürleri yer değiştirilirken İl Milli eğitim Müdürünün Zonguldak’a atanması süreci uzattı. Yeni il Milli Eğitim Müdürünün gelmesi derken 25 gün geçti.  Eğitim konusu her yerde olduğu gibi bizim içinde hassas ve önceliklidir

Milli Eğitim Ülkemizin ve Milletimizin dolayısıyla ilçemizin en hassas konusu. Bu konuda elimizden geldiğince sorunları inceliyoruz gerekli temaslarda bulunuyoruz.

Devletimiz ilçemizde son 10 yılda sürekli yeni okullar ve yeni tadilatlarla eğitime yeni imkanlar sunmasına rağmen ilçemizdeki artan nüfus ile yeni binalar yeni okullara ihtiyaç hasıl oluyor.

Hendek’imize bir Fen Lisesi yakışır

Bizim birde Fen lisesi konusunda bir yıldır yoğun bir şekilde isteğimiz var bu konuda Ankara da temaslarda bulunduk. Sakarya Milletvekillerimizin de bu konuda destekleri var. İnşallah bu dönem İlçemize en az bir nitelikli okul kazandıracağız" Dedi.

Yeni ilçe Milli Eğitim Müdürü Çuhadar ” 25-30 gün bir süre geçti. Bu süre içinde Hendek konusunda uzaktan da olsa araştırmalar yaptık. Kıyaslamalarda bulunduk fikir aldık. İlçeyi de yavaş yavaş tanıyoruz. Hendek için ülkemiz için iyi eğitimli ve özellikle ahlaklı nesiller yetiştirmek Milli bir görevdir.

Bu konuda çalışmalarımız daha samimi olmalı dediğiniz gibi milli eğitim gibi kurumlarda eleştiriler yapıcı olmalı, herkes elinden geldiğince bu yapıya evlatlarımızı dolayısıyla geleceğimizi yetiştiren bu kuruma samimi bir şekilde yardımcı olmalıdır.

Ziyaretiniz için teşekkür ederim. İnşallah Hendek için güzel hizmetler yapmaya çalışarak, Hendek gençliğini daha ahlaklı daha kültürdü daha eğitimli bir nesil olmasını sağlayarak ülkemize hizmet ederiz”. Dedi.