Ali Kemal Sofu, pazar esnaflarını gezmeden önce, Ak Parti Kadın Kolları yönetiminin, Yemen’de yardım bekleyen, çaresizlikler içerisinde olan bir milletin yanında olabilmek adına, destek çağrısında bulunmaları sebebiyle Sofu ve İsmailoğlu öncelikli olarak Ak Kadınların Pazar yerinde kurdukları masaları gezerek, kadın kollarına “ Biz Türk Milleti olarak; yardım bekleyen, zor şartlar altında hayat mücadelesi veren, savaşın ortasında kalmış yada türlü nedenler ile evinden, yurdundan olmuş, zorbalık ve zalimlik gören müslüman kardeşlerimizden desteğimizi esirgemeyen, gönlü zengin yardımsever, duyarlı bir millet olduğumuzu dünyaya gösterdik. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde, gönülden çalışarak, sırt sırta vererek önce ülkemiz insanına ve TÜRKİYE’Yi umudu olarak gören müslüman kardeşlerimize çok daha faydalı olabiliriz, olacağız da.

Hendek halkımızı, bizleri hayıra vesile ettiğiniz için sizleri canı gönülden tebrik ederim. Allah niyetleri kabul etsin, milletimizden razı olsun.” dedi.

Pazar yeri esnaflarına da bir dizi ziyaret yaparak,  hatırlarını sorarak, kısa kısa istişarelerde bulunup hayırlı kazançlar diledi. Alışveriş yapan vatandaşlarımızla da ara ara ayaküstü sohbet ederek Ak Parti adına destek istedi.