İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Mevlid Kandilinin önemine değindiği mesajında şunları söyledi “Hicri takvime göre Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ’in doğduğu gün olan Mevlit Kandilinin 1447. Yılını görmenin faziletini yaşıyoruz.

Dünya’nın karanlığa doğru gittiği bir dönemde Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır. O gecenin sabahı gerçekten de feyizli bir sabahtır. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştır. Bir fazilet güneşi ve hidâyet meselesi olan sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. Nitekim bu husus Kur'an-ı Kerim'de "Ant olsun ki içlerinden, kendilerine Allah'ın âyetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Halbuki daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler." Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) İslam Dinini tebliğ etmiştir. İslam diniyle beraber, eşitlik, kardeşlik ve adalet gelmiş. Haksızlıklara, yanlışlıklara ve ahlaksızlara son verilmiştir. Peygamber efendimiz bizlere bir yol gösterici olmuştur. İslam dinimizin güzelliği, hoşgörüsüyle birlikte yayılması hızlanmış ve tüm kalpler İslam dinin güzelliği ve Peygamber efendimizin sevgisiyle dolmuştur.

Ülkemizin içinden geçtiği süreçte, birik beraberlik dayanışma içinde bir olmalı diri olmalıyız içerde ki ve dışarıda ki düşmanlarımıza karsı birlikte mücadele etmeliyiz bu kutsal günde kendimiz için vatanımız milletimiz bayrağımız birlik bütünlüğümüz için Allah'a şükretmeli ve dua etmeliyiz. Peygamberimizin doğduğu bu mübarek gece dolayısıyla Müslüman âleminin ve Hendekli hemşerilerimin Mevlid Kandilini en kalbi duygularımla kutlarım, dedi