Hendek Vadi Emlak

Türkiye Futbol Federasyonu Küme Düşürülme kararını hatalı buldu ve Hacıkışlaspor 1 hafta aradan sonra yeniden lige döndü.

NE OLMUŞTU ?

 Süper Amatör Lig'in 13.haftasında oynanan Karapürçekspor-Hacıkışlaspor karşılaşmasında Hacıkışlaspor’lu futbolcuların müsabakanın hakemi Burak Olcar’ı darp etmesi sonrası müsabaka tatil edilmişti.

Bu olayın ardından  ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan, İl Hakem Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım TFFHGD Sakarya Şubesi Başkanı Özgür Aygün ve TÜFAD Sakarya Şubesini temsilen Recep Eren'nin de katıldığı bir toplantı ile Hacıkışlaspor'un küme düşürülme kararı kamuoyuna duyurulmuştu.

Hendek Temsilcisi bir sezon içerisinde ikinci kez aynı olaya karıştığı gerekçesi ile ligden düşürülmüştü. Fakat talimatlardaki bu madde sezon başında TFF tarafından değiştirilmişti.

SAKANDAL KARAR

Hacıkışlaspor camiasından gelen tepkiler nedeni ile konu Türkiye Futbol Federasyonu'na taşındı. Bugün TFF'den gelen haberle alınan kararın Amatör Futbol Disiplin Talimatlarına aykırı olduğu ortaya çıktı.

TFF'den gelen bu cevabın ardından Hacıkışlaspor apar topar yeniden Süper Amatör Lig programına dahil edildi. Hacıkışlaspor'un geçtiğimiz hafta ligden ihrac kararı nedeni ile oynatılmayan As Akyazıspor karşılaşması ise çarşamba günü oynanacak

Küme Düşürülme Kararının apar topar alınması ve TFF'den gelen yanıt ile talimatlara aykırı edilmiş olduğunun ortaya çıkması Sakarya Amatör Futbol Camiasında tam bir skandal olarak yorumlandı.

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK ?

Hacıkışlaspor yönetimi ligden ihraç edilmelerinin ardından futbolcuların mağdur olmaması için bir çok oyuncusunu serbest bıraktı. Kadrosunun büyük bir bölümünü dağıtılan Hacıkışlaspor bu skandal kararın ardından pazar günü Erenlerspor karşısına nasıl bir kadro ile çıkacağı merak ediliyor.

 

Diğer yandan Hacıkışlaspor yönetimin konuyu mahkemeye taşımaya hazırlandığı ve yarın konu ile ilgili bir basın açıklaması yapacağı gelen haberler arasında

Hacıkışlaspor ile ilgili daha önceki haberler.

http://www.haberhendek.com/haber/hacikislaspor-kume-dustu_h7102.html

http://www.haberhendek.com/haber/hacikislaspordan-basin-aciklamasi_h7123.html