Gel gelelim bir türlü bu sözler sözden öteye gitmez. Neden mi?

Bir partinin İlçe Başkanını eleştiriyorsunuz. Eleştirilenin hoşuna gitmiyor ve tavır takınıyor. Rakiplerinin ise yağları eriyor. Bu defa eleştiri okları yağları eriyen siyasiye dönünce de aynı tavrı o sergiliyor. Bu sefer de diğer siyasilerin yağları eriyor.

Eleştiride hakaret yoksa, rencide edici cümleler yoksa siyasiler neden şapkasını önüne koyup düşünmezler anlamış değilim. Çok iyi anladığım şey ise; Siyasilere karşı hep “Padişahım çok yaşa” derseniz sizden iyisi olmaz. Hele bir de şakşakçıları var ki, evlere şenlik. İşte o şakşakçılar siyasilere hata ve yanlış yaptırıyorlar, hatalarını ve eksikliklerini görmesine engel oluyorlar.

Bir konuda muhalefet partilerinin ilçe temsilcileri bire bir sohbetlerimizde hep şu cümleyi kurarlar: “Hendek için güzel olana teşekkür eder destekleriz, eksikliklerini de dile getiririz.”

Oysa bugüne kadar bunu çok görmek mümkün olmadı.

Muhalefet mal bulmuş mağribi gibi iktidarın temsilcisine eleştirilerini sıralarken, güzel olan bir şeyi hiç takdir edip teşekkür ettiklerini göremedik.

Hendek sevdalısı, Hendek’e hizmet için yola çıkan, hizmet aşığı olarak kendilerini lanse eden siyasiler, söze gelince varlar, icraata gelince yoklar. Bugüne kadar baktığımızda, muhalefet olarak hiç fikir, proje sunmayanlar eleştiri konu olunca mangalda köz bırakmıyorlar.

Bence bir Hendekli olarak söylediğiniz ve kullandığınız ancak fiiliyata dökmediğiniz bu sözlerinizi artık dökme zamanı. Hendek’e hizmet etmek sadece Makama oturunca olmaz. Makama oturmadım ama projelerim ile fikirlerim ile Hendek’e hizmet edebilirimi düşünmektir. Belediye Başkanı bir telefon kadar yakınınızda ararsınız veya buluşursunuz. Projelerinizi ve fikirlerinizi söylersiniz. Ondan sonrası Belediye Başkanında.

Vatandaşlar kavgacı, her şeye muhalefet olan zihniyeti artık tercih etmiyor. Yapıcı olur, Hendek için elinizi taşın altına koyup hareket ederseniz, inanın bir o kadar daha çok vatandaşların gözüne ve gönlüne girersiniz.

Kalın sağlıcakla