Hendek İnşaat Tadilat
MHP Hendek Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Cengiz Şişman imar deyip geçilmemesi gerektiğini ve vatandaşların bilgi sahibi olarak yasal haklarını aramaları gerektiğini söyledi.

MHP Hendek Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Cengiz Şişman İmar Planları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şunları söyledi.

 Şişman “İmar planları anayasa gibidir,üzerinde mutabakat şarttır. İnsanların şehirlerinin nasıl şekilleneceği hakkında bilgi sahibi olma hakkı vardır. Bütün gelişmeler, yerleşim projeleri ve nüfus hareketlerinde yapılan imar planlarının etkisi büyüktür. İmar planları yapılırken kazanılan rantlar da büyük olur. Katlar, yoğunluklar, yeşil alanlar, gelişim ve yerleşim bölgeleri hep bu planlar sayesinde belirlenir dedi.

Şişman şöyle devam etti “Şehirler bu planlarla yönlendirilir. Şehir dışında yerler şehir, şehrin içi ise izbe ve köy haline gelebilir. Bütün Hendek olarak şuan yapılmakta olan  1/5000 ölçekli imar planını talep etmeliyiz. Yarın önümüze çıkacak bütün sorunların temelini bu plan belirleyecektir. Vatandaşlarımızın yerlerini ve çevrelerini dikkatlice takip etmeleri şarttır. Özellikle mahalle muhtarlarının bölgelerinde ne gibi alanların tahsis edildiği yoğunluk ve kat artışlarına dikkat etmeleri vatandaşların bilgilendirmeleri gerekmektedir. Vatandaşlar yasal haklarını kullanıp, verilen süre içinde Sakarya Büyükşehir'e itiraz edebilirler diyerek İmar Planların önemini vurguladı.