Yoksa, Cumhuriyet İlkokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına hazır diyen AK Parti İlçe Başkanı ve haberi yapan gazeteci mi yalancı? Herkes yalancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü doğruyu söylüyor. Haber içerisinde yer alan fotoğraflar her şeyi açıklıyor.

Yenimahalle’de bulunan Cumhuriyet İlkokulu inşaatının bittiği ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına hazır olduğu Ak Parti İlçe başkanlığı ve Hendek’te hizmet veren bir Haber Sitesi tarafından 30 Ağustos Cuma günü kamuoyuna ilan edildi.

Tıpkı Malazgirt Marşında olduğu gibi...

Aylardan Ağustos günlerden Cuma...

Cumhuriyet İlkokulu inşaatı bitti, yeni eğitim öğretim yılına hazır!

AK Parti ve Gazeteci arkadaş Cumhuriyet İlkokulu hazır diyor, fakat okulun sıraları yetişmediği için okul açılamıyor. Geçen hafta eğitime başlayan 1.sınıflar okul sıraları yetişmediği için eski okullarına geri gönderildi.

Bu durumu, Yenimahalle Muhtarı ismet İskefiyeli kendi Facebook hesabından açıkladı. Velilerde bu konuyla ilgili gazetecilere ulaştı.

Gazeteciler de bu durumu "Okul sıraları yüzünden Cumhuriyet Okulu açılamadı" Başlığıyla haber yaptık. Yaptığımız haberlere jet hızıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden cevap geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün cevabını ilçemizde faaliyet gösteren iki haber sitesi yayınladı. Adaş gazetecilerin yaptığı haberde İlçe Milli Eğitim Müdürünün açıklamasına göre; Cumhuriyet İlkokulunun sıra haberleri yalandı. Bizler onlara göre yalan haber yaptık.

Bu sabah Cumhuriyet İlkokulu önünde okulun sıraları indiriliyordu. Yalancı duruma düşmeyelim diye sıraların okula taşınma fotoğraflarını çektik. Adamlar inkârcı olmuş, bu yüzden haber için belge çok önemli...

Sabahın erken saatlerinde Cumhuriyet İlkokulu Sıralarının taşınmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan denetliyor.

Bu fotoğraflara göre kim yalancı?

Sıra yüzünden okul açılamadı diyen gazeteciler mi yalancı?

Yoksa, Cumhuriyet İlkokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına hazır diyen AK Parti İlçe Başkanı ve haberi yapan gazeteci mi yalancı?

Herkes yalancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Doğrucu Davut.

Tüm bu olanların ardından bu sabah sıralar okula taşınması ile birlikte Öğrencilerin yeni okula ne zaman döneceği merak ediliyor.