İlçemizde taraflı tarafsız herkesin ortak değeri olan HENDEK SPOR, verilen uzun mücadelelerden sonra geçtiğimiz sezon büyük başarı göstererek 3.lige çıkmıştır. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Ancak profesyonel lige yükseldikten sonra, yapılan kongrede tüm uyarılarımıza rağmen, profesyonel futbol yöneticiliği tecrübesi yeterli olmayan isimlerden oluşturulan bu yönetim, takımın bugünkü başarısızlığında pay sahibi olmuştur.
Başarı olduğunda Basın ve Televizyon kanallarında boy göstererek başarıyı sahiplenenler, başarısızlıklarda başkalarını suçlayarak kendilerini aklamaya çalışmaktadırlar.
Ama şimdi bütün bunları bir kenara bırakıp, HENDEK SPOR için birlik olmak zamanı,
yıllarca İlçemizdeki Spor klüplerinde başkanlık yapmış bir arkadaşınız olarak diyorumki vakit çok geç olmadan, ortak değerimiz olan Hendek sporumuza sahip çıkalım.

Yönetiminin bir tek siyasi partinin mensuplarından oluşması sebebiyle, halkımızın desteğide azalmıştır.
Bunu nereden anlıyoruz, geçmişte bal liginde 5000-6000 seyirciyle oynanan karşılaşmalar, bugün 3.ligde olmamıza rağmen 1000- 1500 taraftarla oynanmaktadır.
HENDEK SPOR hiç bir zaman siyasete alet edilmemeli, ortak değer olmaktan çıkarılmamalıdır. Taraftar desteğinin olmadığı bir takımın başarılı olma şansı yoktur.Bu sebeple Hendek sporumuz bir an önce taraftarıyla buluşturulmalı, kucaklaşmanın önündeki engel gözüken siyasallaşma imajı ortadan mutlaka kaldırılmalıdır. Çünkü bu takım küme düşerse bir daha 3.lige çıkarmak çok zor olacaktır.
Şimdi burdan şehrin ileri gelenlerine seslenmek istiyorum, Başta Kaymakamız Sayın H.ibrahim ACIR, Belediye başkanımız Sayın Turgut BABAOĞLU olmak üzere ,siyasi patilerimizin ilçe başkanları, Sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Sanayiciler, iş insanları ve sporun içinde olan tecrübeli duayenlerimiz ile mutlaka yönetim ve çözüm amaçlı toplantı yapılmalıdır.
HENDEK SPOR’u hakettiği yerlere taşımak için hiç bir siyasi beklenti içinde olmadan, birlik ve beraberlik içinde ortak akılla bu kaostan çıkarmalıyız.

Sporun birleştirici gücüne inanarak diyorum ki ; gün Hendek Sporumuza sahip çıkma günüdür, çünkü
BAŞKA HENDEK SPOR YOK!!

Nihat BAYRAKTAR
CHP Hendek İlçe Başkanı