Hendek İnşaat Tadilat

Şeyler Mahallesi Muhtarı Hakkı Çalık ‘’Şeyh İzzetin Beratları Korumamız altında’’ dedi

Şeyhler Köyü Muhtarı Hakkı Çalık Hendekte “Geçmişi kayıt altında olup ta bilinen Türbenin Osmanlının ilk kurulduğu yıllara dayandığını belirterek Orhan Gazi zamanında Kendisine yollanan beratlar 1900 yılları başlarına kadar kayıt altında tutulmuş, bu beratları Muhtarlık arşivlerimiz da muhafaza ediyoruz  ‘’dedi.

  Bilindiği gibi Şeyh İzzettin İsmail Türbesi hacet bayramı her yıl geleneksel olarak yapılmakta, Kuran-ı Kerim ve mevlitler okunmakta, dualar edilmekte, namazlar kılınmakta, pilavlar dağıtılmaktadır.

Bu yılda yapılan Şey İzzettin İsmail Türbesi hacet bayramına Hendek Belediyesi Katkıları büyük olmuştur.

 

Puna Türbe Mahallesi  Türbe mevlit-i yapıldı.

Puna Türbe Mahallesinde Bulunan Türbe İçin Kuranı Kerim ve mevlit okuması Düzenleyen Muhtar Kenan Nalbantcı ve mahalle Halkı geleneksel Türbe mevliti yapıldı.

Türbe Mahallesi Kuranı Kerim  ve mevlit Okumasına Hendek Tüm Muhtarlar derneği Başkanı İsmet İskefiyeli, Hendek Muhtarları ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Türbe Mahallesi Muhtarı ‘’eveliyatının çok eski olduğunu bildiğimiz Türbe’nin Hendekte Bulunan 7 Kardeş olarak Bilinen Kerem Ali’nin yedinci kardeşi olarak biliyoruz bizim ismi de Hasan baba olarak biliniyor, Biz Her sene burada bu geleneğimizi Türbe-miz için sürdürüyoruz’’ dedi.