Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Şeyhler Köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Şeyh İzzettin İsmail Efendi’yi anma ve Hacet Bayramı etkinliği yoğun katılımla gerçekleşti.

Bu yıl 713.sü düzenlenen ve her yıl Ağustos ayının ilk Pazar günü düzenlenen Şeyh İzzeddin İsmail Efendi’yi anma ve Hacet Bayramı programı 3 Ağustos Pazar günü yapıldı.

Şeyh İzzettin İsmail Efendiyi anma programına, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, Hendek İlçe Müftüsü Abdurrahman  Şahin, MHP Hendek Eski İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Öz-Orman İş Sendikası Sakarya Temsilcisi Adem Öz, Camii İmamları ve çok sayıda Vatandaş katıldı.

Şeyh İzzeddin İsmail Efendi Türbesi bahçesinde yapılan programda,Şeyh İzzettin İsmail Efendinin tarihçesi hakkında bilgiler verildi. Çeşitli Camii İmam Hatipleri tarafından Kuran-ı Kerimler ve İlahiler okundu, dualar edildi.

Yapılan Duaların ardından Vatandaşlara köylülerin kendi imkânlarıyla hazırladıkları cızlama, pilav ve ayran ikramlarında bulunularak program son buldu.