Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İmam Hatiplerin kurucularından Celaleddin Ökten Hoca'yı anma programı düzenlendi. Sevmenin ve sevilmenin ustası, Celal Hoca yoğun katılımla anıldı.

Program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kur-an- Kerim okundu. Programa Sakarya Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Sakarya İl Müftü Vekili Yunus Acar, SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Karakuş, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Hendek İlçe Müftüsü Ekrem Saylam, AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal ve vatandaşlar katıldı.

Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda  gerçekleşen programa konuşmacı olarak, Marmara Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Emin Işık, Sakarya İl Kültür Müdürü Yrd. Doç.Dr. Hüseyin Yorulmaz, İstanbul eski Müftüsü Selahattin Kaya ve Milli Eğitim eski Müdürü Yüksel Yılmazer katıldı.

Programın açılış konuşmasını Hendek İlçe Müftüsü Ekrem Saylam yaptı. Saylam,İmam Hatip Liselerinin kurucularından ve eğitime büyük emeği geçen Celal Hoca’yı rahmetle andıklarını söyleyerek, programa katılan hocalara ve katılımcılara teşekkür etti.

Celal Hocanın öğrencisinin, öğrencisi olmaktan da gurur duyuyorum

Başkan İnci “Yüksel hocam benim öğretmenimdir. Kendisi Celal Hocanın öğrencisidir. Celal Hocanın öğrencisinin, öğrencisi olmaktan da gurur duyuyorum. Kendisini rahmetle anıyoruz “ Dedi.

Hepimize görev düşüyor

Kaymakam Mustafa Ayhan da bir konuşma yaparak “ Bugün ilçemizin yetiştirmiş olduğu birçok insanda emeği olan Celalettin Hocamızı anmak üzere toplandık. İmam Hatip Liselerinin kurulmasında büyük emeği olan hocamızı rahmetle anıyoruz. İlçemizde de İmam Hatip Lise’si bünyesinde ortaokulumuz da eğitime başladı. Belediye Başkanımız Ali İnci’nin büyük gayretleri vardır,  orada okuyan çocuklarımıza Güreş Eğitim Merkezi’nin bir katını pansiyon olarak tahsis etti, kendilerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza imkanlar verirsek bir çok şeyi başaracağımıza inanıyorum. Bu anlamda hepimize büyük görevler düşüyor “ Dedi. 

Daha sonra İlçe Müftüsü Ekrem Saylam’ın koordinatörlüğünde panel şeklinde düzenlenen programda, konuşmacılar Celal Hoca’nın hayatını anlatıp, anılarını paylaştılar. Konuşmacıların anlatımları katılımcılar tarafından büyük ilgi ile dinlendi.

Konuşmaların ardından Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, anma programına konuşmacı  olarak katılan hocalara Hendek hatırası Bayraktepe Tablosu hediye etti.