Deprem sonrası Hendek’te 7’den 77’ye herkes yardım için koşturmaya başladı.

Deprem için başlatılan gıda, giyim ve bir çok ihtiyaç malzemelerinden oluşan kampanyada zaman zaman duygu dolu anlarında yaşanmasına neden oldu.

Tüm ülke hatta tüm dünya 10 ili etkileyen deprem bölgesine yardım için koştu. Arama kurtarma ekipleri depremin hemen ardından yola çıktı. Ardından gönüllülerden oluşan ekipler.

Bir yandan arama kurtarma çalışmaları devam ederken Hendek’te de yardım kampanyaları tüm hızıyla sürüyor.

Ufak çocukların biriktirdikleri kumbarada ki paraları ve oyuncaklarını Depremzede çocuklara göndermeleri duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Birde yolladıkları oyuncaklara iliştirilen notlar gözleri yaşarttı.

Sizi en iyi biz anlarız çağrısı ile yardıma koşan Hendeklileri ben böylesine koştururken görmedim.

Yardımlar çığ gibi büyürken Hendek Belediyesi yardımları Nikah ve toplantı salonunda ayrı ayrı kolilere koyarak Tırlara yüklendi ve deprem bölgesine gönderildi.

Nakliye işi ile uğraşan çok iyi tanıdığımız isimler Nakliye konusunu çözmek için gece gündüz çabalaması ayrı bir takdir konusu.

Birde Z Kuşağından bahsetmek gerekir. Hayta diye bildiğimiz o Z kuşağını yardım kampanyalarında canla başla koştururken görmek işte Türk gençliği dedirtti. Gençlerimizi bir kez daha takdir ediyoruz.

Ayrıca depremzede ailelerin geldiği Hendek’te kucak açan evlerini açan aileler, Türk milletinin ne kadar misafirperver olduğunu gösterdi.

Siyasetçilerin rozetlerini çıkardığı, sporsever taraftarların birlikte hareket ettiği. Gönüllü vatandaşlar, Arama kurtarma ekipleri tüm Türkiye tek yürek oldu. Tek yürek olan Ülkemize kardeş Ülkelerimizin yanı sıra tüm dünya, Deprem bölgesinde hayat kurtarmak ve yaraları sarmak için Türkiye’nin yanında yer aldı.

Bunca olanların ardından bize de “Çok güzelsin Hendek”, “ Çok güzelsin Sakarya’m”, “Çok güzelsin Türkiye’m, “Çok güzelsin insanlık”, “Çok Güzelsin Dünya” İnsanlık kazandı demek düşer.

Son olarak Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Yaralı vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

NOT: Deprem Bölgesine gönderilecek yardımların toplandığı Hendek Belediyesi Toplantı salonunda en başından bugüne kadar takip ediyoruz. Bu zaman zarfı içerisinde bir durum dikkatimi çekti.

Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Özel Gelişimsel Yaklaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi 18 yaşındaki Yakup Karakeleş yemek saatlerinde yardım toplanan yerden ayrılarak bir süre ortalıkta görünmüyor. Bu durumu araştırdık ve sebebini öğrenmemiz bizi fazlasıyla duygulandırdı.

Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Özel Gelişimsel Yaklaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi 18 yaşındaki Yakup Karakeleş, yardımların toplandığı alanda dağıtılan yemekten yemeyip evine giderek yediğini öğrendik. Bunun sebebini ise Yüreği güzel Yakup, burada yemek yersem hakka girerim diyerek cevaplamış. Her ne kadar buraya gelen yemek burada çalışan gençler için getirildiği söylense de, Yakup, olsun ben evimde yemekten mutluyum diyerek cevap vermesi herkesi olduğu gibi bizi de duygulandırdı.