Hendek İnşaat Tadilat
Semerkand Vakfı tarafından düzenlenen ‘Muhabbet Geceleri’ isimli programa Dursun Ali Erzincanlı’nın naat ve şiirleri damgasını vurdu. Bayram Büyükoruç ve Servet Tekin’in ilahileri ile Ömer Faruk Elmas’ın kum sanatı performansı büyük ilgi gördü

 

Sakarya Semerkand Vakfı Serdivan Spor Salonu’nda ‘Muhabbet Geceleri” programı düzenledi

Etkinliğe Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,  ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ali Altıntaş’ın Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Semerkand bizim medeniyetimizin ve ruh dünyamızın beslendiği en temel kaynaklardan biridir. Semerkand, Şeyh Ahmet Yesevi’nin eğitimini aldığı, İmam Buhari’nin, İmam Maturidi şehridir. Bu toprakların, bu coğrafyanın ruh köklerine bağlı bizler için aynı zamanda Selçukludur, Osmalıdır, Türkiye’dir. İşte bu yüzden her zaman bir olmaya, birlik olmaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KARDEŞLİK

Başkan Toçoğlu, “Anadolu topraklarında yüzyıllardır süren kardeşliğin manevi mimarlarına gereken önemi ve değeri vereceğiz. Tarihimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin miraslarına sahip çıkacağız. Bizi biz yapan değerlere göre hayatımızı şekillendirmeye devam edeceğiz. Bizim tek bir derdimiz var, o da şehirlerimizi, ülkemizi, coğrafyamızı kalkındırmak ve yeniden tarih sahnesinde güçlü bir aktör olarak yer almaktır. Rabbim birliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin” diye konuştu.

 

MUHABBET GECELERİ

Vali Mustafa Büyük ise düzenlenen gecenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik etti. Konuşmaların ardından devam eden Muhabbet Geceleri programı kapsamında Bayram Büyükoruç ve Servet Tekin’in ilahileri, Ömer Faruk Elmas’ın Semerkand’dan Anadolu’ya temalı kum sanatı performansı ve Dursun Ali Erzincanlı’nın naat ve şiirleri geceye ayrı bir renk kattı. Programı yüzlerce Sakaryalı ilgi ile takip etti.