Hendek İnşaat Tadilat
Bu yıl 16‘ncısı gerçekleşecek Hendek Belediyesi´nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan Selman Dede Anma, Sünnet ve Güreş Etkinliği için sünnet kayıtları başladı. Bu yıl ki program da Soma’da hayatını kaybeden 301 madenci için 301 hatim okunacak.

Hatimler dağıtılmaya başlandı

Her yıl iki gün süren programda ilk gün Kuran’ı Kerim okunarak, dualar yapılıyordu. Bu yıl Soma’da meydane gelen maden kazasında hayatını kaybedenler için 301 hatim okunacak. Hendek Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen program için hatimler dağıtılarak okunmaya başlandı.

14 Haziran Cumartesi

14 Haziran Cumartesi Günü saat 10.00’da Hendek Belediyesi Selman Dede Mesire Alanı’nda   gerçekleşecek anma ve hatim  programına ünlü hafızlar da katılacak.  Hatimleri indiren kişilerin bizzat katılacağı programda hatim duası saat 12.30’da yapılacak ve yemek ikram edilecek.

16.cısı düzenleniyor

Bu yıl 16‘ncısı yapılacak olan Selman Dede sünnet şenliğinde her yıl 350-400 arasında çocuk sünnet oluyor ve sünnet elbiseleri Hendek Belediyesi tarafından karşılanıyor. Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne yapılacak olan sünnet başvuruları 3 Haziran’da sona erecek.

Sünnet ve güreş pazar günü

Güreş etkinliklerine de önem veren Hendek Belediyesi, bu yıl güreşlerin daha çetin geçeceği ve Kırkpınar´da isim yapmış pehlivanların güreşlere iştirak edeceği öğrenildi. Selman Dede Mesire Alanı´nda yapılacak olan etkinlikler için 14-15 Haziran tarihlerinde sabah 09.00’dan itibaren Hendek Merkez Camii önünden ücretsiz olarak araç kalkacak.