Hendek Vadi Emlak
Düzce sınırları içeresinde olan şifa suyun şeker, tansiyon ve prostat kanserine iyi geldiği halk arasında konuşulur oldu.

Hendek Dikmen Mahallesinden olan bir vatandaşın komşusu tarafından tavsiye edilen Şifa suyu, kullanan vatandaş prostat kanseri tahlillerinde iyileşme görünmesi, şeker ve tansiyonda iyi geldiği bazı tansiyon hastalarının bu Şifa suyunu kullandıktan sonra hapları azalttıklarını söylüyorlar.

Emeksiz deresiyle Büyük derenin birleştiği noktaya yakın olan ünü hızla yayılan Şifa suyu,halkın hastalıklara iyi gelen inançları bilimsel olarak birverisi yok.

Suyu merak edenler Saçmalıpınar Yanık yaylasından sonraki ilk balıkhane tesislerinden Şifa suyun nerde olduğunu öğrenebilirler.

Düzce Gölyaka Saçmalıpınar Köyü ve Hendek Dikmen Mahallesi halkı tarafından bilinen su,Gölyaka Saçmalıpınar Köyünden Karduz yaylasına giderken geçilen deredeki köprüden sola dönüldüğü zaman 6.Km gitmek gerekiyor. Emeksiz deresine yapılan HES'in havuzunu bulunduğu yeri geçer geçmez ilk köprüden sonra sol tarafta bulunuyor.