HAKKINDA YOK YOK

Şehit yakınıyım diyerek kendini haber yaptıran Hendek Belediyesi Hal Müdürü Raşit Şişman’ın, bazı belediye personelleriyle ve siyasilerle işbirliği belediyeye karşı algı operasyonu içine girdiği Hendek Belediyesi tarafından açıklandı.  Şişman’ın, eski bir müdürle olmayan hal ve şehit kardeşi üzerinden başlatmak istediği algı Şişman’ı daha da zora soktu.

Şişman hakkında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından hakkında soruşturma izni verildiği ortaya çıktı.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Koordinatörlüğünün denetim raporunda 5 ayrı işlemde Raşit Şişman’ın görevini yapmadığı açıklandı.

Soruşturma ve görevi ihmal gibi İçişleri Bakanlığının kararları bulunan Şişman’ın Yazı İşleri Müdürü olduğu dönemde geçmiş döneme ait usulsüz satış ve imar uygulamalarından soruşturma geçirenlere ait belgelerin sızdırıldığı da açıklandı.

GÖREVİNİ YAPMAMIŞ

Bütün müdürleri kapsayan rotasyonda Kültür ve Sosyal Müdürü olan Raşit Şişman’ın bu görev süresi içinde git-gel dışında hiçbir şey yapmayıp beklenen performansını gösteremeyince Hal Müdürlüğüne atandı.

 

Verilen görevleri suiistimal ettiği açıklanan Şişman’ın eskiden de var olan ve hatta müdürü olan Hal Müdürlüğünü sanki yeni bir olaymış gibi gösterme çabası da, işbirliği yaptığı grubun ürünü olduğu açıklandı.

Herkesin merak ettiği sorular şunlar!

 

Hakkındaki bu kadar şaibeye rağmen Raşit Şişman şehit kardeşinin adını nasıl kullanarak neden bu girişimi yapma gayretine girdi?

Soruşturma geçiren ve hakkında şaibe bulunan bir personelin aynı görevine devam ettirilmesi hukuken sakıncalı bir durumken, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Şişman hakkında ne karar verecek?

Raşit Şişman’ın şehit yakını olması hakkındaki soruşturmaların yok sayılacağı anlamına mı geliyor?

Hendek Belediyesi açıklamasında da ifade ettiği gibi, belediye içindeki belirli personellerin aldıkları maaşın hakkını vermek yerine belediye aleyhine kara propaganda girişimde bulunması karşısında ne yapacak?