Hendek İnşaat Tadilat

İki çocuk babası şehidin, kulaklarındaki rahatsızlık nedeniyle tedavi gören eşinin ameliyatında yanında olmayı istediği öğrenildi. 


Karlıova Hacılar köyü mevkiinde bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yapılan yol kapamasına müdahale maksadıyla bölgeye intikal eden jandarma özel harekat unsurlarının araçlarından birinin geçişi esnasında önceden yola döşenen uzaktan komutalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan üç askerden Uzman Çavuş Haşim Dirik'in eşi Bilgen, acı haberi babasının Camili Mahallesi'nde ki evinde aldı. Sağlık ekibiyle birlikte eve gelen askeri yetkililer, Bilgen Dirik'e eşinin şehit olduğu haberini verdi. Eve bayrak asılırken haberi duyan MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba ve MHP Sakarya İlk Başkanı Levent Bülbül ve yakınları, taziye ziyaretinde bulunmak üzere eve geldi. 

Şehidin kayınpederi Hasan Sadık Köse, kızının kulak rahatsızlığı nedeniyle GATA'da tedavi gördüğünü belirterek; "En son 20 gün önce eşinin rahatsızlığı için gelmişti. Kızım ameliyat olacaktı. O da ameliyatta eşinin yanında olmak istiyordu" dedi.

Çankırı'dan Bingöl'e tayin olan şehit Haşim Dirik'in, ailesini görev yerine götürmediği, eşi ve biri ortaokul diğeri lise öğrencisi olan çocuklarını eğitimleri için eşinin ailesinin yanına yerleştirdiği öğrenildi. 

Şehidin eşi ve çocukları, cenaze töreni için Manisa'nın Sarıgöl ilçesine gitti.

Şehidin bugün ikindi namazından sonra Sarıgöl'de toprağa verileceği bildirildi.