Hendek İnşaat Tadilat
Diyarbakır’da silahlı saldırı sonucu şehit olan Emniyet Müdürü A.Gaffar Okkan şehadetinin 13.yılında kabri başında anıldı.

Şehadetinin 13.yıldönümünde düzenlenen törene Eşi Zerrin ,kızı Sezin ablaları Sebahat Arslan ve Gülsüm Özgen,Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gündoğdu, Eskişehir Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne atanan Burhan Gümüş, Merkez Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz , eski Diyarbakır şimdi Merkez Valisi Cemil Serhatlı , Kaymakam Mustafa Ayhan,Belediye Başkanı Ali İnci,MHP İl Başkanı M.Levent Bülbül,MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,AK Parti Hendek Belediye Başkan A.Adayı Ekrem Bedir,MHP İlçe Başkanı Atilla Tezgel,MHP Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, CHP Belediye Başkan Adyı Selami Karakadı,Sivil toplum kuruluş temsilcileri,Emniyet Personeli ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ,İstiklal Marşı ve Gaffar Okkan’ın özgeçmişi nin okunması ile başlayan törende Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Kaymakam Mustafa Ayhan birer konuşma yaptılar.

Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Ali Gaffar Okkan'ın milletin bekası, vatanın geleceği için canını feda eden binlerce şehitlerden bir tanesi olduğunu söyledi. Milletin kendisi için canını feda eden insanlarını hiçbir zaman unutmadığını ve arih boyuncada unutmayacağını kaydeden Ayhan; "Kendisi bu ilçede doğmuş, bu ilçenin yollarında yürümüş, bu ilçenin havasını teneffüs ederek belli eğitim mertebelerinden geçtikten sonra vatanın değişik yerlerinde görev alma nasip olmuş ve neticede de Diyarbakır'da görev başınyken şehit olmuş bir büyüğümüz. Bu millet kendisi için canını feda edeni insanlarını hiçbir zaman unutmamış. Tarih boyuncada unutmayacak. Bunun bir göstrergesi olarak da Ali Gaffar Okkan nezninde bugün hep birlikte onun yakın dostları, onlarla birlikte çalışmış olanlar ve Hendekliler Ali Gaffar Okkan gibi şehitlerimize sahip çıktığımızın bir göstergesi olarak bugün burada onu mezar başında ölümünün 13. yıl dönümünde birlikteyiz" diye konuştu. 
Ali Gaffar Okkan gibi devletine vatanına hizmet etmiş insanların Türk milleti olarak hiç bir zaman unutmadığını, unutmayacağını ifade eden Ayhan, şunları söyledi; "Hem Hendek ilçemiz de hemde ülkemizde değişik yerlerde bu isimlerin yaşatıldığını, Ali Gaffar Okkan'ın ilçemizde değişik tesislerde isim verilmek suretiyle, her yıl anma töreni düzenlemek suretiyle anıldığını sizlerinde Ali Gaffar Okkan'ın çalışmış olduğu sahip olduğu insani meziyetler sayesinde hizmetin devletin millet için olduğunu, hizmetin millete olacağını ifade eden çalışma tarzının bir neticesi olarak yakın dostları olarak şahit olduğumuz bu özellikleri sayesinde onun ölüm yıl dönümü neticesinde bu güzellikler tekrar hatırlamak ve onu bir kez daha yadetmek üzere burada bulunduğunuzu biliyorum. Türk milletinin bu şehitlerimiz için üzerlerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduğunu ifade etmek istiyorum.

Konuşmaların ardından Okunan Kuran-ı Kerim okundu ve Müftü Abdurrahman Şahin dua yaptı.Tören okunan Kuran-ı Kerim ve duanın ardından Şehit Emniyet Müdürü A.Gaffar Okkan’ın kabrine karanfil koyulması ile sona erdi.