Hendek İnşaat Tadilat

 

SEDAŞ Hendek’te bir günde 180 evin elektriğini kesti

 

Hendek’in Turanlar Mahallesi’nde SEDAŞ tarafından polis ekipleri eşliğinde yapılan kontrollerde, 110 hanenin elektriği kaçak kullanımdan, 70’inin elektriği de borcundan ötürü kesildi.

 

Polis eşliğinde

Hendek’te Roman vatandaşların ağırlıklı olarak yaşadığı Turanlar Mahallesi’nde SEDAŞ tarafından kaçak ve usulsüz elektrik kullanımı denetimi yapıldı. 260 haneli bin 200 vatandaşın yaşadığı mahalledeki kaçak elektrik kontrollerine yaklaşık 70 polis memuru da eşlik etti. SEDAŞ ekipleri konutların elektrik saatlerini tek tek kontrol etti.

Zorluk çıkarmadı

SEDAŞ yetkilileri, kontroller sırasında kaçak elektrik kullandığı tespit edilen kişilerin elektriğini kesti. 260 haneli mahallede toplam 110 hanenin kaçak elektrik kullandığı ortaya çıktı. Kontroller sırasında 70 hanenin elektriği ise borcundan ötürü kesildi. Mahalle sakinleri kontroller sırasında SEDAŞ ekiplerine hiçbir zorluk çıkarmadı.

SEDAŞ rekoru

Hendek’teki denetimler sırasında bir günde toplam 180 hanenin elektriğini kesin SEDAŞ, bu alanda bir rekora da imza atmış oldu. Aynı gün içinde neredeyse bir mahallenin tamamı elektriksiz kalırken, Turanlar Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar kontrol ve elektrik kesim işlemlerine itirazda bulunmadı.

Kontroller sürecek

Kaçak elektriği karşı kontrollerin devam edeceğini belirten SEDAŞ yetkilileri, kaçak elektrik kullandığı tespit edilen şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldığını kaydetti. İl genelinde yapılan kontrollerin titizlikle devam ettiğini ifade eden SEDAŞ, usulsüz elektrik kullanımı konusunda da uyarıda bulundu.