Hendek Vadi Emlak
USDEC Programı kapsamında Sakarya Üniversitesi’nde bulunan konuk öğrenciler SAÜ Vakfı Özel Okulları’nı ziyaret ettiler.


USDEC (Using School for Developing European Citizenship: Okulları Kullanarak Avrupa Vatandaşlığı Geliştirme) programı kapsamında Avrupa’nın değişik ülkelerinden Sakarya Üniversitesi’ne gelen 20 Öğretim Elemanı ve 58 öğrenci, SAÜ Vakfı Özel Okulları’nı  ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulundular.

Koordinatörlüğünü Sakarya Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Aytekin İşman’ın yürüttüğü projenin 9 farklı ülkenin katılımıyla gerçekleşen programı, “Avrupa Birliği vatandaşları arasındaki çoklu kültürleri ve kültürler arası ilişkileri sağlamlaştırmayı ve tanıtmayı” hedefliyor.

Avrupa Birliği Erasmus projesi kapsamında yürütülen  program gereği  9 farklı ülkeden gelen misafirler SAÜ Vakfı Koleji  İlköğretim , Anadolu Lisesi ve Ana Okulu’nu  gezerek teknik bilgi aldılar. Danimarka, Belçika, Almanya, Avusturya, Litvanya, Macaristan , Hollanda ve Türkiye’nin temsilci öğretim üyeleri ve  öğrencileri  derslere katılarak eğitim sistemimiz hakkında bilgi edindiler. SAÜ Vakfı Koleji öğrencileri bu proje ile yabancı dillerini kullanma ve geliştirme imkanı buldular.

 Proje koordinatörü Sakarya Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Aytekin İşman ; Sakarya Ünv. Vakfı Yönetim Kurulu Temsilcisi Prof. Vahdettin Sevinç , İlköğretim okul müdürü Aysel Çelikörs ve Anadolu Lisesi müdürü Yunus Emre Ersoy ile bir araya gelerek memnuniyetlerini ve karşılık iyi dileklerini bildirdiler.

Projeye katılmaktan , Sakarya’da olmaktan mutlu olduklarını belirten katılımcı öğrenciler  konukseverliği için SAÜ Vakfı Koleji yöneticilerine teşekkür ederek okuldan ayrıldılar.