Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesinde bir birinden başarılı Doçent sayısı her geçen gün artıyor.Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Mustafa Bektaş başarılı bir şekilde tamamladığı sınavının ardından,Doçent olarak unvan aldı.

SAÜ Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mustafa Bektaş 1975 Mosbach doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini Düzce’de tamamladı. Lisans eğitimini 1998 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalında tamamladıktan sonra Sakarya İli Karapürçek İlçesi Harmanlı İlköğretim Okulu’nda öğretmenliğe başlamıştır. Aynı yıllarda Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri A.B.D.Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000-2002 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2003-2007yılları arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalında doktorasını tamamlamıştır. 2007 yılından bu yana Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda  öğretim üyesi olarak çalışan Bektaş yapılan mülakatla doçentlik unvanını almaya layık görülmüştür. Evli ve iki çocuk babası

Bektaş’ın çalışma alanları Hayat Bilgisi Öğretimi, Öğretmen Yetiştirme, Çoklu Zeka Kuramı ve Otantik Öğrenme olarak sıralanabilir. 

Haberhendek ailesi olarak Doçent olan Öğretim Üyesi Mustafa Bektaş'a başarılı çalışmalarının devamını dileriz.